Про вплив націоналізації Приватбанку на економіку

3 коментувати
Якщо не буде значного відтоку депозитів, додаткового тиску на валютний курс та інфляцію бути не повинно

1. Держава внесе в націоналізований банк від 116 до 148 млрд грн у вигляді державних облігацій (ОВДП). Внесення облігацій до капіталу відбувається поетапно, перший внесок - 43 млрд грн.

Важливо відзначити, що вносяться саме облігації, а не «живі гроші». Банк зможе їх монетизувати в НБУ, тобто, отримати гривню, тільки якщо почнеться різкий відтік депозитів і банку потрібна буде додаткова ліквідність. Іншими словами, при націоналізації банку автоматичного вливання гривні в економіку не відбувається і додаткового тиску на валютний курс та інфляцію через входження держави в банк бути не повинно, якщо не буде значного відтоку депозитів.

2. Загальний випуск ОВДП відповідає близько 4,4-5,6% ВВП 2017 року, і підвищить борг до ВВП, за нашими оцінками, до 85%. Закон про держбюджет на 2016 рік дозволяє Міністерству фінансів випускати додаткові ОВДП для рекапіталізації банків, перевищуючи заплановані обсяги випуску держпаперів для фінансування дефіциту бюджету. Така ж норма міститься в проекті бюджету на 2017 рік, який буде розглядатися парламентом у другому читанні на цьому тижні.

Націоналізацією Приватбанку практично завершується очищення банківської системи від нежиттєздатних банків

3. Націоналізацією Приватбанку практично завершується очищення банківської системи від нежиттєздатних банків. Націоналізований банк, найімовірніше, буде проводити менш агресивне залучення депозитів і буде поступово знижувати депозитні ставки, що в цілому призведе до здешевлення ресурсів для банківської системи і прискорить зниження кредитних ставок. Крім того, націоналізація наближає Україну до наступного траншу МВФ, що позитивно позначиться на економіці.

UPD: Інвестори відреагували на новину позитивно – суверенні євробонди виросли в ціні на 1 пункт.

Текст опубліковано з дозволу автора

Оригінал

Більше точок зору тут


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     
Олена Білан
Олена Білан

Головний економіст Dragon Capital, член Редакційної колегії VoxUkraine

Інші погляди автора
Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її курсором та натисніть Ctrl+Enter

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.