Списки полонених. До чого приведе витівка Савченко

15 коментувати
Списки полонених. До чого приведе витівка Савченко
Савченко, напевно, навіть не уявляє, якими можуть бути наслідки її дій

Оприлюднення Надією Савченко списків українських полонених, які перебувають в руках ДНР/ЛНР і Росії, б'є, насамперед, по громадянах України. Це роз'єднує суспільство, а також роз'єднує владу і суспільство. Савченко, напевно, навіть не уявляє, якими можуть бути наслідки її дій.

Коли пишеш прізвище людини, потрібно розуміти, що за ним стоять долі людські. Сім'я, батьки, діти. Є випадки, коли списку живих значиться мертва людина, в списку мертвих - жива. Як все це пояснити батькам і близьким? Хто візьме на себе відповідальність за це? Хто візьме на себе відповідальність за достовірність цих фактів?

Я рівною мірою висуваю претензії як Савченко (за абсолютно нерозумний крок), так і українському уряду, який в цьому напрямку не працює. Питання звільнення незаконно утримуваних осіб - це дуже делікатна тема. З нею потрібно працювати суспільством, суспільство потрібно інформувати про будь-які кроки в цьому напрямку. Потрібно працювати з рідними і близькими людей, доля яких невідома, загиблих і незаконно утримуваних. Є також випадки, коли людина враховується в якихось списках зі згаданих вище, а насправді вона перейшла на ту сторону.

Я рівною мірою висуваю претензії як Савченко, так і українському уряду

Процес обміну полоненими завжди був дуже складним. Але з часом він почав загострюватися. Справа наближалася до завершення. Стало зрозуміло, що українська сторона абсолютно коректно поводиться, і Кремлю було важливо зірвати процес, дискредитувати українську владу. Росіяни знайшли людину, яку можна було використовувати для торпедування всього переговорного процесу, - Надію Савченко.

У цій ситуації українська сторона повинна діяти чітко відповідно до інтересів Української держави і суспільства. Це не гучні слова. Потрібно робити все, щоб витягнути людей. Навіть з того потенційного негативу, який несуть дії Савченко, потрібно витягти максимум позитиву. З'явилися ці прізвища, значить, потрібно чесно сказати, яка ситуація склалася по кожній людині; працювати з рідними, близькими; пояснювати, яка робота зроблена, на якій стадії йдуть переговори; дати інформацію, де вони утримуються і мінімізувати всі негативні наслідки.

Більше поглядів тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.