Донбас: від перемир'я до миру

1 коментувати
Донбас: від перемир'я до миру
Сепаратистам доведеться обирати: бути цивілізованими людьми чи остаточно перетворитися на варварів і опинитися в повній ізоляції

Вчора в Мінську бойовики заявили про перенесення місцевих виборів у Донбасі на наступний рік, тоді як в Парижі на зустрічі Нормандської четвірки йшлося про неприпустимість проведення сепаратистами псевдовиборів. Рішення про їх перенесення, а не скасування – спроба шантажу з боку бойовиків.

Насправді, тут двох варіантів бути не може: або місцеві вибори в Донбасі пройдуть у чіткій відповідності з українським законодавством, або все, що буде відбуватися на окупованих територіях під виглядом "виборів", не визнає ніхто.

Що стосується того, дотримають бойовики своє слово чи ні, чи будуть вони виконувати Мінські угоди та умови, погоджені в Парижі, то я би свою позицію в цьому відношенні описав так: є світова спільнота, є європейська спільнота, які слідкують за ходом мирного процесу в Донбасі. І або тебе визнає ця міжнародна спільнота, і ти, відповідно, є рівним серед рівних, або ти дикун, з яким ніхто не буде працювати.

Тому бойовикам доведеться обирати не між виконанням обіцянок і їх невиконанням, а між тим, чи бути цивілізованими людьми. чи остаточно перетворитися на варварів і опинитися в повній ізоляції.

Рішення про перенесення виборів, а не скасування – спроба шантажу з боку бойовиків

Особисто мене ніякі гарантії з боку проросійських сепаратистів абсолютно не цікавлять. Є українська держава, є Конституція України, українське суспільство як частина цивілізованого світу. Досягнуті домовленості будуть реалізовані, в тому числі і на окупованих територіях, або так звані ДНР і ЛНР підуть шляхом самоізоляції.

І все ж зараз ми вже знаходимося на шляху від перемир'я до миру. Ми, нарешті, почали йти по цій дорозі. Тільки коли ми досягнемо повноцінного світу, можна буде стверджувати, що етап перемир'я пройдено.

Один з етапів – це амністія. Я, як людина знайома з практикою з цього питання і досвідом інших держав, повинен підкреслити: амністія – одна з неминучих складових мирного процесу, і її необхідно пройти, щоб в кінці шляху досягти миру.

Інше питання, зрозуміло, в тому, що цей шлях буде дуже довгим. Якщо подивитися на аналоги, то в багатьох державах, які проводили амністію, цей процес зайняв більше десяти років. Я звертаю на це особливу увагу для того, щоб ми усвідомили, який довгий і непростий шлях треба пройти. Шлях, який буде вимірюватися не днями або місяцями, а роками. До цього потрібно ставитися дуже відповідально, рухатися повільно, але впевнено. Поменше користуватися гаслами, більше продумувати кожен крок і забезпечувати його відповідними правовими механізмами.

Важливо розуміти, що мирний процес в Донбасі повинен бути не тільки законним, але і легітимним. Потрібно домогтися того, щоб ці домовленості були сприйняті українським суспільством. Як саме це буде – інше питання, оскільки я не формую інформаційну політику, моє завдання – вести переговори і домогтися оптимальних для України умов в заданому мені коридорі можливостей.

Так чи інакше, зараз наша головна мета – пройти шлях від перемир'я до повноцінного миру.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.