ЧС-2018. Історія повторюється

2 коментувати

За любов’ю до футболу і спорту людство знову може проґавити моральну межу, за якою стає мовчазним співучасником утвердження тоталітарного режиму

Чемпіонат світу з футболу у Росії сьогодні нагадує про подібну подію в нацистській Німеччині. Протягом двох тижнів серпня 1936 року в Берліні проходили Літні Олімпійські ігри. Послабивши плани територіальної експансії, гітлерівський режим використовував спортивне свято, щоб засліпити численних іноземних гостей і журналістів блиском нібито миролюбної та терпимої Німеччини.

Країна майстерно рекламувала Олімпіаду, використовуючи барвисті плакати і поширюючи друковані видання. Напружена пропагандистська робота тривала і після закінчення Ігор, увінчавшись виходом у 1938 році суперечливого фільму «Олімпія». Режисером картини стала прихильниця нацизму Лені Ріфеншталь. Зняти цей фільм її уповноважив німецький уряд.

В «Олімпії» використані реальні кадри, на яких Гітлер, влаштувавшись на верхньому ряду трибуни, аплодує і радіє, коли німецькі спортсмени вириваються вперед, і барабанить пальцями по затягнутому в формені штани коліну, коли вони залишаються позаду.

Для Росії це не спортивне свято, а нагода натягти чергову іміджеву маску

Ці кадри, зняті прихованою камерою, були зроблені навмисно. З метою показати людську сторону жорстокого диктатора.

Зараз із проведенням чергового спортивного свята історія повторюється вдруге. Чемпіонат світу з футболу у Росії – це зрежисований тріумф Путіна. Для Росії це не спортивне свято, а нагода натягти чергову іміджеву маску.

А людство за любов’ю до футболу і спорту знову може проґавити моральну межу, за якою стає мовчазним співучасником утвердження тоталітарного режиму.

Текст опублікований з дозволу автора

Оригінал

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

Журнал Новое Время №38

Тема номера – Спецназ Кремля. Російське ГРУ перетворилося в монстра з багатомільярдним бюджетом, який смішить світ безглуздою поведінкою своїх «шпигунів».

Читати журнал онлайн
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.