Без грошей МВФ. Яким буде курс гривні

17 серпня 2016, 12:00
Фундаментальні чинники підштовхують національну валюту до ослаблення

У середу, 17 серпня, НБУ встановив офіційний курс гривні на рівні 25,05 грн за долар. Це зміцнення в порівнянні з останніми тижнями.

Аналізуючи курс національної валюти, потрібно пам'ятати, що осінь - це початок ділового сезону, збільшення кількості продажів, угод та іншого. Ділова активність восени традиційно зростає.

Відео дня

Крім того, в середині осені починається опалювальний сезон, для проходження якого потрібно збільшити імпорт газу. Відповідно, збільшиться і попит на іноземну валюту.

Всі ці фактори в середньостроковій перспективі тиснуть на курс гривні швидше в напрямку невеликого ослаблення, ніж посилення.

Крім того, до ослаблення національну валюту штовхає і те, що на даний момент у нас немає продовження співпраці з міжнародними фінансовими організаціями - в першу чергу, з МВФ.

Суспільство ставиться до коливань курсу спокійніше, ніж рік тому

Тому на сьогоднішній день можна говорити про перспективу подальшого ослаблення гривні. Разом з тим, говорити про те, чи почнеться ослаблення вже в серпні, у вересні або буде відбуватися поступово протягом всієї осені, поки говорити досить складно. Ми бачимо певні фундаментальні фактори, але визначити, коли саме вони почнуть діяти, не так вже й просто.

Значить, поки ми можемо говорити тільки про загальну тенденцію.

Зараз суспільство ставиться до коливань курсу національної валюти спокійніше, ніж, наприклад, рік тому. Проте, ми все одно спостерігаємо нерівномірність інформації, що надходить. Якщо досліджувати повідомлення про ослаблення і посилення гривні з початку року, ми побачимо, що новин про ослаблення набагато більше, незважаючи на те, що на сьогоднішній день, наприклад, курс гривні вище, ніж був за станом на початок року.

Показати ще новини
Радіо NV
X