Кисельов хоче в Європу. Образа кремлівського пропагандиста

16 коментувати
Кисельов хоче в Європу. Образа кремлівського пропагандиста
Керівник агентства "Росія сьогодні" подав позов проти ЄС, вимагаючи викреслити його з санкційного списку

Оригінал тексту опублікований на Bloomberg View. Інші колонки Bloomberg View за посиланням: http://www.bloombergview.com

Дмитро Кисельов, обличчя пропагандистської машини Володимира Путіна і один з високопоставлених функціонерів режиму, подав позов проти ЄС за те, що йому заборонили в'їзд у Європу і заморозили його рахунки за підтримку російського вторгнення в Україну.

Цей позов дозволяє краще зрозуміти психологію прихильників Путіна, які дуже довго вважали Західну Європу своїм майданчиком для ігор і тепер відмовляються вірити, що їм перекриють доступ до нього.

Кисельов очолює державне інформаційне агентство "Росія сьогодні". Заступаючи на посаду в грудні 2013 року, він сказав співробітникам: «Часто під гаслом об'єктивності ми спотворюємо концепцію: ми дивимося на свою країну, як на чужу. Мені здається, що цей період "дистильованої", відстороненої журналістики закінчився». Він втілює ці ідеї в життя кожного недільного вечора в ролі ведучого «Вістей Тижня», однієї з 10 найпопулярніших у Росії телепередач. Його програма – нескінченний потік антизахідної риторики, що подається з сумішшю люті, сарказму і перебільшеного патріотизму. На глядачів вона впливає на кшталт артилерійського обстрілу.

Кисельов потрапив у санкційний список ЄС 21 березня 2014 року, як «ключова фігура російської пропаганди, яка підтримувала відправку російських військових в Україну». Сьомого вересня офіційний журнал ЄС опублікував деталі його позову проти Ради ЄС, поданого 22 травня 2015-го. У позові Кисельов заявляє, що «ніколи не висловлював підтримку відправці російських військових в Україну, як стверджує Рада».

Кисельов публічно лає ЄС, але любить подорожувати по Європі з родиною

Щоб продемонструвати хибність його спростувань, досить пошуку на YouTube.

Приміром, другого березня 2014 року він сповістив про анексію Криму РФ: «Росія відреагувала на прохання Криму і росіян в Україні про захист. У повній відповідності з Конституцією президент Путін отримав право використовувати війська в Україні. Наказ може бути відданий у будь-який момент».

Потім він назвав українську революцію, яка привела до повалення Віктора Януковича, кривавим екстремістсько-націоналістичним переворотом. Його слова супроводжувалися кадрами з радянського фільму, що демонструють атаку нацистських танків.

Можливо, розуміючи ненадійність своїх домагань, Кисельов продовжив позов словами “заборонні заходи карають заявника за політичні погляди, виражені ним як журналістом і коментатором» і що «немає свідчень, що він вдавався до насильства або робив щось, що виправдало б порушення його права на свободу слова».

Саме цієї лінії він дотримується вже якийсь час. «Ми помінялися місцями: тепер Росія виступає за свободу слова, а Захід – ні», - сказав Кисельов в інтерв'ю прокремлівській газеті «Известия». Очевидна відповідь на цю заяву – всі великі російські телеканали належать державі і не дозволяють альтернативних точок зору. Але Кисельов, схоже, вірить у силу своїх аргументів. Він найняв серйозних англійських юристів, включаючи Тімоті Отті, радника королеви, що спеціалізується на правах людини та міжнародному праві.

Незважаючи на те, що Кисельов публічно лає ЄС, він знає англійську, французьку, норвезьку і шведську, а також любить подорожувати по Європі з сім'єю.

У минулому році Кисельов сказав, що санкції дадуть йому «можливість» подорожувати по Росії. Така можливість у нього, безсумнівно, була і до введення санкцій, але, схоже, рік далеко від улюблених місць відпочинку розпалив у Кисельова «почуття справедливості». Інші жертви санкцій почали судитися раніше: Аркадій Ротенберг, мільярдер і друг Путіна – в минулому жовтні, а державна компанія "Роснефть", якою керує ще один приятель президента, Ігор Сєчін, - в лютому 2015.

Вони також найняли висококласних британських юристів. За останні два десятиліття багаті росіяни часто користувалися британськими судами для вирішення своїх спорів. Вони достатньо вірять у західні інституції, щоб сподіватися на їхню допомогу в справах, де вони нібито опинилися несправедливо ображені, і зовсім не відчувають себе винними у відсутності таких інституцій в Росії. У своєму позові Кисельов стверджує, що не має ніякого впливу на політику РФ, в тому числі щодо України.

Російські олігархи й подумати не могли, що західна система повернеться проти них: те, що сталоя, було для них, у певному сенсі, ударом в спину. Саме тому персональні санкції, якщо вже не погано продумані економічні, мають сенс: вони – публічний доказ того, що європейські цінності не продаються. Принаймні, не завжди.

Переклад НВ

Новий Час володіє ексклюзивним правом на переклад і публікацію колонок Леоніда Бершидського на Bloomberg View. Републікування повної версії тексту заборонено.

Більше думок тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.