Як українська війна розігралася на американських виборах

1 коментувати
Люди, які працюють на путінську пропаганду, хотіли б розвинути клінтонівсько-українську історію

Оригінал тексту опублікований на Bloomberg View. Інші колонки Bloomberg View за посиланням: http://www.bloombergview.com

"Політика США як розширення російсько-українського театру військових дій" – звучить злегка смішно, але, оскільки республіканці та демократи проштовхують протилежні історії про втручання пострадянських країн у виборчу кампанію 2016 року, я не можу перестати шукати відповіді на питання – це що, тепер нормально?

Розмови про втручання Росії стали мейнстрімом. Українське втручання – ідея новіше, менш розвинена і просувається Республіканською партією у відповідь на заяви Росії, і, судячи з деяких ознак, вона з ентузіазмом підтримує російські інтереси.

Вперше історія про те, як Україна допомогла кампанії Гілларі Клінтон з'явилася в січні в Politico. У ній йдеться про те, як Олександра Чалупа, політичний діяч українського походження, яка працювала в Демократичному національному комітеті, проводила дослідження про керівника кампанії Дональда Трампа Пола Манафорта – який довго працював політичним консультантом у Києві - з обережною допомогою українського посольства.

Різниця між історіями Клінтон-Україна і Трамп-Росія в тому, що Україна – не ворог

Це не було прямим співробітництвом між штабом Клінтон і українцями. Уряду Петра Порошенка варто було бути обережнішим на випадок перемоги Трампа, враховуючи, як необхідна країні підтримка США. Кампанія Клінтон теж хотіла тримати дистанцію між кандидатом і брудною білизною. Проте, The New York Times у серпні опублікувала статтю з посиланням на Національне антикорупційне бюро України, в якій йшлося про рукописну бухгалтерську книгу Партії регіонів – партії колишнього президента країни Віктора Януковича, згідно з якою Манафорт отримував $12.7 млн. Українські чиновники досить довго навіть не намагалися заперечувати, що Манафорт отримував незаконні платежі. Тільки минулого місяця головний антикорупційний прокурор України Назар Холодницький заявив, що немає ніяких доказів того, що Манафорт отримав будь-які незаконні платежі. Можливо, цю новину дуже чекати в адміністрації Трампа, яка перебуває в центрі російського скандалу.

Проте, історія з Politico недавно спливла завдяки заступнику прес-секретаря Білого Дому Сарі Сандерс: "Якщо вам потрібен приклад проведення кампанії в координації з іншою державою або іноземним джерелом – шукайте не далі Демократичного національного комітету, який насправді координував опозиційне дослідження з українським посольством". У той же день консервативний The Daily Caller опублікував "дружнє нагадування", що співробітник комітету працював з українцями, щоб розкопати інформацію про Манафорта, а прихильниця Трампа Лора Інгрем опублікувала в Твіттері посилання на статтю в Politico. 11 липня журналіст Fox News приєднався до тих, хто ретвітнув посилання на колонку Daily Caller. У середу сенатор Ліндсі Грем запитала кандидата від Трампа на пост нового директора ФБР про це. На що він сказав, що буде щасливий цим зайнятися.

Розмова викликала захоплену підтримку з боку Лі Странахан - колишнього журналіста Breitbart, який веде передачу на російському державному Радіо Супутник. У серії твітів він припустив, що українська влада допомагала американським демократам у відповідь на їх допомогу в 2014 році. Ще він затвітив посилання на розмову, яку, очевидно, записали і злили росіяни, між Вікторією Нуланд, тодішньої помічницею держсекретаря, з Джеффрі Пайєтом, послом в Україні, про те, як швидко сформувати український уряд у 2014 році після Революції гідності.

У той же час CyberBerkut, прокремлівська хакерська група, яка діяла деякий час, опублікувала дані про ймовірні зв'язки між благодійним фондом українського мільярдера Віктора Пінчука і Клінтонів. Це швидко підібрали WikiLeaks (заради справедливості слід відзначити, що вони вказали, що CyberBerkut може працювати на російську владу).

Очевидно, люди, які працюють на путінську пропаганду, хотіли б розвинути клінтонівсько-українську історію.

Проте, історія навряд чи піде далі через одну просту причину, описану в твіті колишнього співробітника Республіканського національного комітету Діз Мейр: "Велика різниця між історіями Клінтон-Україна і Трамп-Росія в тому, що Україна нам не ворог, тоді як Росія – ворог". Велика частина республіканського істеблішменту ставиться до Росії - подивимося правді в очі, мова йде про всю країну, а не про путінсько-кремлівську – як до багаторічного противника США завдяки і Холодній війні, і розвідці, і дипломатичній практиці, і здебільшого через все, що зробив Путін. Республіканцям набагато простіше стати на одну сторону з демократами по історії з Росією, аніж з популістами і про-трампівськими республіканцями, з більш опортуністичними поглядами на РФ.

Україна, навпаки, – благодійний проект США і противага Росії на пострадянському просторі. Тому працювати з цією країною, прирівняти допомогу Росії до зради, не є подвійним стандартом. У цьому контексті іноземна участь у політичному процесі США – не проблема, на відміну від учасника противника.

Природно, що російсько-український конфлікт розігрується всюди, куди можуть дотягнутися обидві сторони. США – важливий майданчик. Можливо, американцям варто цим пишатися, а не хвилюватися.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.