Завтра в Берліні. Що планує Путін

2 коментувати
Берлінська зустріч, якщо вона все-таки відбудеться, може стати однією з останніх спроб стримати апетити Кремля й уникнути введення додаткових санкцій проти РФ

Ангела Меркель умовила інших учасників нормандського формату провести зустріч у Берліні 19 жовтня. Що це означає і які позиції учасників напередодні переговорів?

Не будемо детально зупинятися на тому, що телефонна розмова Меркель, Порошенка й Олланда пройшла без участі Путіна. Тут усе ніби ясно: Олланд минулого тижня відмовився зустрічатися з Путіним у Парижі після варварських бомбардувань Алеппо і російського вето в Радбезі ООН, а Путін розлючений через те, що Україна в експертній групі виступила проти його ідеї провести вибори на окупованих територіях. Меркель і Олланд змушені запрошувати Путіна за стіл переговорів, оскільки з моменту останньої зустрічі Путін послідовно зриває всі зустрічі в "нормандському форматі". До речі, не виключено, що він спробує зірвати й нинішню  занадто невдалими для нього виявилися два останні тижні.

Тим не менш, Путін розуміє вразливість позиції Німеччини і Франції в переговорному процесі, тому спробує вичавити максимум можливого, незважаючи на всі свої невдачі. Тиск на Україну, особливо з боку Франції, в питанні виборів буде досить сильним. Україна до такого повороту не готова. Порошенку не потрібні ніякі вибори на Донбасі  він розуміє, якими будуть наслідки.

Путін розуміє вразливість позиції Німеччини і Франції в переговорному процесі, тому спробує вичавити максимум можливого

Тому я і не очікую жодного прориву від берлінської зустрічі. Також не варто плекати ілюзій з приводу того, що Меркель і Олланду вдасться остудити амбіції Путіна на цьому етапі. Загалом російського президента влаштовує нинішній розклад сил на сході України, і хоча Росія слабшає з кожним місяцем своєї присутності там, до перелому ще дуже далеко.

Берлінська зустріч, якщо вона все-таки відбудеться, може бути однією з останніх спроб стримати апетити Кремля й уникнути введення додаткових санкцій щодо РФ. Їх посилення через події в Алеппо і розстріл гумконвою ООН здається майже неминучим, але ЄС все-таки намагається домовитися з Путіним. Переконаний, урешті-решт це ні до чого не призведе. Як не приведе до успіху і план Путіна впихнути окуповані території на його умовах.

Текст публікується з дозволу автора

Оригінал

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.