Виховання стада. Навіщо Москва відроджує піонерів

23 коментувати
За зовнішньою розважальною та легкою оболонкою піонерської організації стояли залізна дисципліна та ідеологічна обробка

Росія продовжує жити життям шизофреніка. З одного боку, стирається пам'ять про роки демократизації в СРСР, часи перебудови, з іншого - звеличується роль сталінізму і пізньої брежнєвської епохи застою.

Ось і сьогодні ідея Путіна відродити, по суті, піонерську організацію тхне гіршими традиціями совка. Ті, хто молодше 35-ти років, і не зрозуміють, в чому сир-бор. Між тим, за зовнішньою розважальною та легкою оболонкою піонерської організації стояли залізна дисципліна та ідеологічна обробка.

У дитинстві я встиг побувати в кількох піонерських таборах, включно з "Артеком", і пам'ятаю і ранкову муштру, і відвідування та обговорення ідеологічно "правильних" фільмів, і шельмування контркультурщиків, рок-н-ролу та іншої буржуазної "зарази".

В дитинстві мене не приймали в піонери півроку через погану поведінку, незважаючи на те, що я був круглим відмінником.

Героями піонерів повинні були стати піонери-герої, в особливості Павлик Морозов, який здав НКВС рідного діда та інших родичів. Це добре пам'ятають всі, хто вчився в школі в 70-80-х.

Так що головна мета відродження піонерії - аж ніяк не патріотичне виховання, а виховання стада, безсловесних зомбі для "русского мира", які підуть мовчки вмирати за примарні цілі імперії туди, куди батьківщина пожене.

Текст публікується з дозволу автора.

Оригінал


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.