Саакашвілі розпочав прем'єрську кампанію

18 коментувати
Саакашвілі розпочав прем'єрську кампанію
Коли політик говорить "я не хочу бути прем'єром", це треба розуміти з точністю навпаки

Вчора в ефірі 5 каналу губернатор Одеської області Міхеїл Саакашвілі обрушився з критикою на чинного прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка, фактично звинувативши його у зв'язках з олігархами.

Жодних конкретних фактів при цьому він не навів, але в алегоричній формі хотів донести, що його водять за носа протягом всього часу, що він обіймає посаду одеського губернатора. Мовляв, говорять одне, а на справах посилають у дипломатичній формі.

Чому я зробив висновок, що його цікавить прем'єрське крісло? Тому що політична культура Грузії і України досить схожі. І коли політик говорить "я не хочу бути прем'єром" (як було під час вчорашнього виступу Саакашвілі), це треба розуміти з точністю навпаки.

Крім того, це дивним чином співпало з реєстрацією на офіційному сайті президента електронної петиції з вимогою призначити екс-президента Грузії прем'єр-міністром України. Можна, звичайно, говорити, що це ініціатива громадян, і команда Саакашвілі не має до цього жодного відношення, але мене завжди вчили, що збіги трапляються лише один раз, другий раз – це вже закономірність. Як активний користувач соцмереж, я зустрічав цю петицію не один раз, з чого можна робити висновок, що це не випадковість, а спланована PR-акція.

Тим не менш, я вважаю, що він "сируватий" для посади прем'єра

Головний аргумент, чому Саакашвілі не може стати головою українського уряду полягає у його особистому ставленні до цього питання. Він завжди говорив, що Україна для нього – лише місце для застосування реформаторських зусиль, що він не відмовиться від грузинського громадянства і збирається повернутися на батьківщину. Однак проблема полягає у тому, що у Грузії на нього заведено кримінальну справу, і повернутися назад немає можливості.

Якщо говорити про можливі президентські амбіції Саакашвілі, то згідно з українською Конституцією, як відомо, кандидат у президенти повинен жити в Україні останні 10 років. А Саакашвілі українське громадянство дали лише минулого літа.

Чого не скажеш про посаду прем'єра. Закон, що обмежує отримання іноземцями держпосади в Україні, був змінений. Якщо грузин можна було призначити заступником генпрокурора, міністром охорони здоров'я і першим заступником міністра внутрішніх справ, то чому грузина не можна призначити прем'єр-міністром?

Думаю, спочатку Саакашвілі націлювався саме на цю посаду, а посаду губернатора сприймав як майданчик для старту. Причому спочатку попереджали, що на лояльних позиціях по відношенню до влади він буде стояти перший час, і згодом перейде до її критики. Власне кажучи, це і сталося.

Ну і головне: ця критика прозвучала на 5 каналі. І ми чудово знаємо, з ким афілійований цей телеканал.

Саме тому я вважаю, що він висловив чітку амбіцію стати прем'єр-міністром. При цьому Яценюк – досить ефективний прем'єр. Я, наприклад, довіряю словам директора МВФ Крістін Лагард, яка нещодавно хвалила чинний український уряд і його голову. Мені також подобається Наталія Яресько, яка, на думку багатьох, може стати хорошим прем'єр-міністром.

Щодо самого Саакашвілі можу сказати, що він був би яскравим прем'єром. З його безумовних плюсів можна відзначити сильне лобі на Заході (особливо в США). Тим не менш, я вважаю, що він "сируватий" для посади прем'єра. Він повинен показати себе в Одесі. Поки Саакашвілі багато декларує і запускає пілотні проекти, однак до стадії реалізації практично нічого не дійшло.

Кавказька гарячність у цьому випадку може тільки нашкодити. Якщо він дійсно хоче зайняти посаду прем'єра, то потрібно робити кампанію не кавалерійським наскоком, а повільно, як удав, йти до своєї мети.


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.