Саакашвілі нікуди не піде

7 коментувати
Екс-президент Грузії розглядав участь в українській політиці виключно як трамплін для повернення на батьківщину. Але, з огляду на все, йому доведеться тут затриматися

Голова Одеської ОДА Міхеїл Саакашвілі, який пішов у відставку, нікуди не піде, тому що йти йому нікуди. У Грузії його партія програла вибори Грузинській мрії, яка тепер має конституційну більшість у парламенті. Тому вихід один – створювати власний політичний проект в Україні.

Екс-президент Грузії розглядав участь в українській політиці виключно як трамплін для повернення на батьківщину, він не збирався затримуватися в Україні надовго. Наскільки я розумію, спочатку Саакашвілі планував, по можливості, обійняти посаду прем'єр-міністра. Зважаючи на його харизму, яскравість і вміння піаритися з будь-якого приводу, він розраховував, що зможе показати тут добрий результат, після чого піде у відставку і повернеться до Грузії.

Але ситуація почала змінюватися. Імпульсивність і податливість до провокацій Саакашвілі призвели до того, що його почали використовувати у внутрішньоукраїнській політичній боротьбі. Спочатку Саакашвілі нацькували на Арсенія Яценюка, війна між якими призвела до ослаблення обох. Потім його почали використовувати для боротьби у президентсьмому оточенні, де Саакашвілі став підтримувати умовну антикорупційну групу, розставивши безліч своїх людей на різних посадах у владі – в Генпрокуратурі, НАБУ, одеській митниці тощо.

Саакашвілі не був великим реформатором – він був хорошим руйнівником

У Саакашвілі спочатку був достатньо великий кредит довіри, але скористатися ним він не зміг, не показав системної роботи. Успіх грузинських реформ був багато в чому забезпечений тим, що сам Саакашвілі виступав руйнівником, який знищував спадщину Едуарда Шеварднадзе, а люди з його оточення – Зураб Жванія, Каха Бендукідзе – займалися реформами. Іншими словами, Саакашвілі не був великим реформатором – він був хорошим руйнівником. А в Одесі, в нього, на жаль, не виявилося тієї людини, яка б зайнялася реформами.

Поразка партії Саакашвілі на виборах у Грузії фактично поставила хрест на всіх його початкових планах. Тепер відступати нікуди: мости на Тбілісі спалені, а в Києві особливих перспектив немає. Іншого виходу, як піти у відставку з поста губернатора, який його серйозно обмежував, у Саакашвілі не було.

Саакашвілі – яскравий популістський політик. Він буде активно критикувати Петра Порошенка, звинувачувати у всіх бідах, у перешкоджанні реформам тощо. Він буде дуже активно користуватися протестною риторикою, завдаючи досить сильний тиск на Юлію Тимошенко, Олега Ляшка, Свободу тощо. При цьому поряд з Батьківщиною і Опозиційним блоком буде домагатися дострокових виборів, під які почне будувати свій політичний проект під.

Однак тих рейтингів, які були у партії Саакашвілі ще навесні цього року (близько 25%) вже в помині немає. Жодних поставлених перед ним завдань він не виконав, і показати йому нічого. Крім того, Саакашвілі зіткнеться з конкуренцією з боку Демократичного альянсу, який також виступає з антикорупційною риторикою. Об'єднання з Демальянсом вважаю вкрай малоймовірним. Враховуючи амбіційність та лідерські замашки Саакашвілі, вони навряд чи домовляться.

Таким чином, він, найімовірніше, будуватиме свій проект, критикуючи всіх і вся у своїх нереалізованих амбіціях. Можливо, проїде країною з об'єднавчими форумами, спробує потрапити на телебачення, але його туди ніхто не пустить.

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.