Поразка Путіна в Німеччині

18 коментувати
Щоб змусити німців перевести країну з розряду партнерів в розряд суперників Німеччини, потрібно бути Володимиром Путіним

Німеччина оновила редакцію Білої книги, керівництва по політиці національної безпеки країни. «Росія більше не партнер, а суперник», - тепер вказано в документі.

Варто зазначити, що Німеччина - одна з найконсервативніших країн в Європі та світі. Будь-які зміни зовнішньої політики тут відбуваються дуже повільно. Німеччина якнайкраще відповідає російському прислів'ю: семь раз отмерь, один раз отрежь. Німці педантичні у відносинах з усіма державами. Щоб змусити їх змінити свою доктрину з точністю до навпаки, перевести країну з розряду партнерів в розряд суперників, потрібно, напевно, дійсно бути Володимиром Путіним.

Таке рішення було прийняте через два роки після початку війни в Україні та під впливом створених самою Росією обставин. Спочатку німецький бізнес і еліти налаштовані проросійськи. Німці пройшли свій період покаяння і стали надійними союзниками РФ ще за часів Бориса Єльцина. З приходом Путіна їх партнерство лише посилилося.

Але Росія змусила Німеччину змінити зовнішню політику, спочатку спрямовану на співпрацю з Москвою. Зміна вектора політики Кремля практично не залишила німецькому канцлеру Ангелі Меркель вибору. При цьому потрібно чітко розуміти, що німецький бізнес до останнього залишався серйозним лобістом відновлення відносин з РФ. Більш того, він і сьогодні просуває ідею відновлення статус-кво у відносинах з Москвою.

Він буде уражений. А коли він уражений, Путін починає діяти агресивніше

Співпраця з німцями критично важлива для російської економіки, наприклад, в енергетичній та транспортній галузі. Значною мірою видобуток газу в Росії залежить від співпраці з німецькими компаніями. Наприклад, компанія Siemens, по суті, є безальтернативним виробником газових електротурбін - тих самих, за допомогою яких Путін сподівався створити власну енергетику в Криму. Сьогодні росіяни зіштовхнулися з тим, що без німецьких технологій їм не вдається запустити Сімферопольську і Севастопольську ТЕС.

До того ж такий крок офіційного Берліна міг стати наслідком тривалого тиску німецької розвідки. Особливість БНД (Федеральної розвідувальної служби Німеччини) в тісному зв'язку з американцями, на відміну від німецького бізнесу, орієнтованого на Росію. БНД свого часу підготували для Меркель сенсаційну доповідь про роботу російських спецслужб в справі дівчинки Лізи. Можливо, це стало останньою краплею для німецького канцлера.

Рішення Німеччини про визнання РФ суперником вплине і на Францію, що залишається форпостом російської політики в Європі. Французам також доведеться скорегувати свою політику.

Наслідки зміни доктрини німців будуть тривалими і довготривалими, і вони дуже вигідні для України. А відповідальність за це цілком і повністю лежить на Путіні і російських спецслужбах.

Росія не на це очікувала. Можна сказати, що це поразка Путіна. Він завжди пишався вільним знанням німецької мови та особливими відносинами з Німеччиною, встановленими ще за Герхарда Шредера. Поразка на німецькому напрямку, на відміну від американського чи французького, набагато чутливіша для нього. Він уражений. А коли він уражений, Путін діє агресивніше. В даному випадку мова йде про пропаганду і роботі спецслужб в Німеччині.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.