План Путіна. Як зміна Конституції вплине на Донбас

61 коментувати
За зміни до Конституції проголосували 265 депутатів

За зміни до Конституції проголосували 265 депутатів

У разі відмови від виконання своїх зобов'язань Європа залишить Україну один на один з Росією

Ті, хто дотримуються думки, що зміни до Конституції України в частині децентралізації і посилання на особливий режим місцевого самоврядування в Донбасі приймати не варто, повинні відповісти собі на наступне питання: чи згодні вони на продовження війни? І чи готові вони піти добровольцями на фронт?

У разі зриву процесу внесення змін до Конституції досить імовірним буде відновлення бойових дій. Так, Україна зобов'язалася внести поправки до Основного закону, підписуючи Мінські угоди. Що відбувається сьогодні? Україна виконує свою частину зобов'язань ціною власних втрат. Росія, тим часом, постійно порушує угоди, як, втім, і самі терористи. У результаті Європейський союз спільно з США змушені зберігати режим санкцій. Більш того, змушені посилювати їх.

Припустимо варіант, що ні Україна, ні Росія з бойовиками не виконують досягнутих домовленостей. Європейський союз зніме з Росії санкції, оскільки вони несуть мільярдні збитки. Знищення санкційних продуктів розраховане, зокрема, на слабку свідомість європейських фермерів, які побачивши всі ці жахи, розумітимуть, що російським катком знищуються мільярди євро, які вони могли б заробити на ринку РФ.

Зберігається шалений тиск. Якщо Україна відмовиться виконувати Мінські угоди, Захід з радістю скасує санкції. Америка, звичайно ж, санкції збереже, але в американців є своя стратегія і вони можуть собі це дозволити, чого не скажеш про країни ЄС.

Голосування з даного питання потрібно було проводити після виборів

На сьогоднішній день Рада 265-ма голосами проголосувала за зміни до Конституції, але необхідних 300 голосів для другого читання - немає. Саме тому я вважаю, що голосування з даного питання потрібно було проводити після виборів.

Проблема в тому, що більшість людей, які кричать про «зраду» і віддачу своїх територій, навіть не читали проекту змін. Йдеться про перехідні положення української Конституції, практика яких була використана ще в 1996 році. Ніхто ніяким особливим статусом Донбас наділяти не збирається – мова йде про особливий режим самоврядування в контексті децентралізації. Крім того, ніхто не буде робити губернатором або депутатом різних терористів і бандитів з однієї банальної причини – на них не поширюється дія амністії. Люди, які вчинили тяжкі злочини, не можуть потрапити під її дію.

Примітно, що просуванням питання внесення змін до Конституції України займається не стільки Європа, скільки Штати. Вони найбільше зацікавлені у цьому питанні, тому що є нашими ключовими гарантами. Очевидно, що Америка не буде підігравати Росії в подібній ситуації. Якщо Штати виступають за внесення змін до Конституції, значить вони ніяких серйозних ризиків – як ті, про які говорять противники змін, - не несуть.

На жаль, внесення або невнесення змін до Конституції ніяк не позначиться на ескалації або деескалації ситуації у Донбасі. Стратегія Путіна на Конституції не зав'язана - вона зав'язана на те, щоб змусити Україну зробити максимальну кількість помилок, зокрема й не виконати Мінські угоди, що призведе до скасування санкцій і виходу європейських держав з переговорів у нормандському форматі.

Таким чином, якщо Україна не прийме Конституцію, і Захід скасує санкції, Путін радісно направить на нас всі свої сили – йому просто нічого буде боятися. У неофіційних розмовах я чув про те, що у випадку відмови від виконання цих домовленостей Європа залишить Україну один на один з Росією. Тобто, аж до виходу з нормандського формату.


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.