Непередбачувані вибори у Франції

5 коментувати
Відрив між основними кандидатами – Емануелем Макроном і Марін Ле Пен – мінімальний, хоча на вихід у другий тур загалом претендують чотири кандидати

Президентські вибори у Франції, насправді, непередбачувані, тому що відрив між основними кандидатами – Емануелем Макроном і Марін Ле Пен – мінімальний, хоча на вихід у другий тур загалом претендують чотири кандидати. Соціаліст Амон не має шансів. Тому прогнозувати складно.

І Франсуа Фійон, і Меланшон, і Марін Ле Пен, які теж можуть вийти в другий тур, мають схожу позицію стосовно України та Криму: вони вважають, що Україну потрібно примушувати до виконання Мінських угод. Стосовно Криму і Фійон, і Ле Пен висловлюють відверто проросійські погляди, називаючи Крим територією Росії. Фійон напередодні голосування в інтерв’ю Le Figaro зробив скандальну заяву, що Крим втрачено назавжди, що це – російська територія і це питання він вважає закритим. Це означає, що у правому сегменті російське питання є ключовим для правих виборців. Тому несподіванки можливі. Меланшон – офіційний кандидат, який забирає голоси ліворадикальних кандидатів, теоретично може в другому турі вийти і з Фійоном, і з Марін Ле Пен. І французькі медіа пишуть, що найбільш сенсаційний варіант, якщо Меланшон зійдеться з Марін Ле Пен, і невідомо, хто в такому випадку переможе.

Меланшон з’явився тому, що офіційний кандидат соціалістів Амон має лише 8% підтримки, тоді як у Меланшона – 19%. Він популістичний ліворадикальний кандидат, висловлює критичні погляди і стосовно Європейського союзу, і стосовно еміграції. Амон, насправді, найкращий кандидат з усіх, але він непрохідний, тому що в нього правильні погляди і стосовно ЄС, і щодо України, він гостро критикував Росію, казав, що "ми ніколи не погодимося з імперською політикою Путіна", і вважає себе його ворогом. А такі погляди непопулярні. Тому ми бачимо, що Меланшон набрав більшу кількість голосів.

Єдиний кандидат, який має для нас вигідні позиції – це Мануель Макрон, але він все одно висловлює певні русофільські настрої

Ще одна проблема полягає у 30% виборцях, які не визначилися і будуть вирішувати в останній день. Явка очікується невелика, десь до 70%. Ми бачимо, що той компромат, який викидався на основних кандидатів, зокрема, кримінальне переслідування Фійона і Ле Пен не вплинули на виборців. І тому компромат, навіть якщо його вкинуть в останній момент, впливу на підсумки не матиме. Єдиний кандидат, який має для нас вигідні позиції – це Мануель Макрон, але все одно він висловлює певні русофільські настрої, хоча це єдиний з прохідних кандидатів, який має чіткі проєвропейські і пронатівські настрої.

Говорити, що хтось там проукраїнский кандидат – некоректно, вони все одно заточені на інтереси Франції. І тому нам доведеться працювати з будь-яким президентом. Інша річ, що інтереси французької еліти все одно полягають в тому, щоб не визнавати анексію Криму. Навіть у разі перемоги Марін Ле Пен, малоймовірної, Франція не вийде з Нормандського процесу, тому що вони все одно хочуть працювати на велич Франції, і вирішення глобальних конфліктів, у тому числі українського, це – питання їхнього національного престижу. Але те, що буде другий тур – очевидно. Якщо виходить Макрон, то він виграє. А якщо ні, тоді прогнозувати дуже складно.


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.