Місце України в республіканській Америці

1 коментувати
До влади в США приходять рейганісти, так звані яструби, люди, які традиційно підтримують жорстку політику щодо Росії

Напружена боротьба на останніх президентських виборах у Сполучених Штатах зберігалася аж до завершення підрахунку голосів. Перемоги Дональда Трампа не віщував ніхто – ні Bloomberg, ні Washington Post, ні New York Times, ні багато людей з американських урядових структур, з якими мені доводилося спілкуватися.

Найбільше перемога Трампа вплине на саму Америку. В ході своєї передвиборної кампанії республіканець концентрувався на декількох ключових обіцянках, що стосуються безпосередньо внутрішньої політики.

Перша – відмова від системи Obamacare, реформи охорони здоров'я Барака Обами. Введена ним система медичного обслуговування дуже суперечлива. Її нещадно критикують американські республіканці і страхові компанії – Обама, по суті, спробував покласти край монополії страхових компаній, що існувала на ринку десятиліттями. Великі страховики втрачають мільярди доларів. Відразу ж після перемоги Трампа вони запустили хвилю роликів, які закликають американців підписати петицію про скасування Obamacare.

Друга обіцянка – скорочення кількості податків, що республіканці традиційно роблять щоразу, коли приходять до влади. Це призведе до зменшення виплат для незахищених верств населення, перегляду бюджетного пирога на користь середнього і вищого класу. Постраждає найбідніша частина Америки.

Ніякого відкату від політики санкцій щодо Росії не відбудеться

Третя обіцянка – збільшення військових асигнувань. Після перемоги Трампа в Пентагоні, напевно, запускали б феєрверки, якби могли. Усі чекають серйозного збільшення військових витрат.

Четверта обіцянка –депортувати із США мексиканських нелегалів першим же розпорядженням на посаді президента. Втім, я б сильно не загострював на цьому увагу, оскільки депортація мексиканців із США відбувається постійно, близько 400 тисяч щорічно. Різниця лише в тому, що за Обами це відбувалося тихо, а за Трампа буде з помпою.

П'ята обіцянка – нанести удар по китайській промисловості, зокрема, металургії, щоб підвищити металургійне виробництво у США. Знову-таки, відповідні санкції вводив Обама. Щоправда, робив це тихо. А Трамп, з його схильністю до піару, буде це робити під об'єктивами телекамер.

Шоста обіцянка – посадити Хілларі Клінтон у в'язницю. У США це питання активно обговорюється на тлі чуток про можливе призначення на пост генерального прокурора колишнього мера Нью-Йорка Рудольфа Джуліані. Якщо це відбудеться, цілком імовірно, що проти Клінтон буде порушено кримінальні справи в справі про електронне листування. Як це позначиться на країні і особливо на політичному істеблішменті, який і без того вороже налаштований щодо Трампа, невідомо. Чи хоче Трамп отримати свою Тимошенко у в'язниці, велике питання.

За американською традицією, протягом тижня Трамп оголосить про призначення ключових позицій у своїй адміністрації. При цьому в нього є більшість у Конгресі: і в Сенаті, і в Палаті представників домінують республіканці, що багато в чому спрощує реалізацію його політики. Якби перемогла Клінтон, їй довелося б дуже важко з республіканським парламентом.

Якими будуть наслідки для України? Насамперед, можу засмутити наших російських «друзів»: ніякого відкату від політики санкцій щодо Росії не відбудеться. Всі великі лобісти України пройшли Конгрес, а вчора представник Республіканської партії в Комітеті з розвідки заявив, що вони не відступлять від принципу підтримки України й очікують від нового президента США продовження тиску на Росію щодо виведення військ із Донбасу і дотримання Мінських угод. Це дуже важливий момент. До влади приходять рейганісти, так звані яструби, люди, які традиційно підтримують жорстку політику щодо Росії.

При цьому потрібно розуміти, що процес входження у владу буде тягнутися якийсь час, тобто до України та інших союзників у Трампа руки дійдуть не раніше, ніж навесні. Таким чином, у Путіна з'явиться вікно можливостей, коли американці будуть максимально пасивні. Він може цим скористатися, на жаль.

Проблема для України також може бути в тому, що Трамп, як бізнесмен, буде жорстко ставитися до питань виділення допомоги. Цілком ймовірно, що обсяг американської допомоги як Україні, так і іншим країнам серйозно скоротиться. У питаннях фінансування ми, можливо, будемо згадувати Обаму зі сльозами на очах.

Трамп буде вимагати виконання зобов'язань: не зробили, порушили угоду, значить, все відміняється. З іншого боку, Петро Порошенко - теж, по натурі своїй, бізнесмен. Існує висока ймовірність, що вони зможуть домовитися. Наскільки мені відомо, є великі шанси, що президент України прибуде з візитом до Вашингтона вже навесні або влітку.

Україна, у будь-якому разі, залишиться в пріоритеті американської адміністрації, особливо коли при владі республіканці.

Більше точок зору тут


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.