"Кремлівське досьє" на Трампа

2 коментувати
Прецеденти подібного початку президентського терміну в Білому домі знайти практично неможливо

Оприлюднення сенсаційної інформації про контакти між виборчим штабом Дональда Трампа і Кремлем, що нібито мали місце, яке відбулося напередодні 20 січня, дня інавгурації 45-го президента США, може мати довгострокові, критичні наслідки для всієї політичної системи Америки.

Прецеденти подібного початку президентського терміну в Білому домі знайти практично неможливо. Хіба що в дуже далекому 1876 році, коли республіканець Резерфорд Хейз відправив у небуття демократа Семюела Тілдена з перевагою в один голос (185 голосів вибірників проти 184-х). Перемога Хейза стала можлива завдяки шахрайству з підрахунком голосів.

Сьогодні головна небезпека для Трампа полягає в тому, що він може глибоко загрузнути в наслідках скандалу, що істотно ускладнить процес формування нового уряду і призведе до втрати підтримки в Конгресі. Однією з перших жертв скандалу може стати близький до Трампа Картер Пейдж, якого підозрюють у контактах з Ігорем Сєчіним і Ігорем Дівейкіним.

Трамп отримав гучний скандал ще до початку терміну в Білому домі

Звинувачення на адресу Трампа з боку анонімного екс-агента MI6 поки що не виглядають переконливими. Тим не менш, ігнорування висновків чотирьох керівників спецслужб - Джеймса Комі (FBI), Джеймса Клеппера (DNI), Джона Бреннана (CIA) і Майкла Роджерса (NSA) - про втручання російської розвідки в американські вибори здається вкрай недалекоглядним рішенням. Позиція Трампа може призвести до конфлікту з американським розвідувальним співтовариством, незалежно від того, що керівників більшості розвідок новий президент замінить на нових людей.

Імпічмент Трампа, тим не менш, поки що вкрай малоймовірний. Реальною підставою для початку процедури можуть стати тільки доведені факти співпраці команди Трампа з росіянами. Трампу доведеться визначатися з тим, чи здавати членів своєї команди і як вибудовувати контакти з Кремлем. Занадто швидке зближення з Путіним в світлі скандалу виглядає малоймовірним, що підтверджує і сьогоднішній виступ кандидата на посаду держсекретаря в команді Трампа Рекса Тіллерсона на слуханнях у Сенаті, де він дистанціювався від Росії. У будь-якому випадку, Трамп отримав гучний скандал ще до початку терміну в Білому домі, що змушує уважно придивитися до віце-президента Майка Пенса, який у разі форс-мажору буде виконувати обов'язки президента.

Текст опубліковано з дозволу автора

Оригінал

Більше поглядів тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.