Хто стане новою мішенню офшорного скандалу

1 коментувати
Другий етап оприлюднення Панамських документів знову вдарив по українській владі

Не можна не відзначити системності зусиль якоїсь зацікавленої сторони з метою дискредитації української влади. Перш за все, дискредитації президента Петра Порошенка.

На користь цієї версії свідчить той факт, що після першого «сеансу» викриттів, які, по суті, не підтвердили факти корупційних дій з боку українського президента, послідувала друга порція, мішенню якої стали люди з колишнього або нинішнього оточення президента, зокрема, глава Адміністрації президента Борис Ложкін і народний депутат від БПП Ігор Кононенко.

Разом з тим, будь-які спроби розслідування офшорних схем зіткнуться з однією банальною заковикою: у світі є лише два уряди, здатні кинути світло на справу панамських офшорів і причетність до них українських політиків у тій мірі, щоб проти них можна було висувати якісь звинувачення. Це уряди безпосередньо Панами і Сполучених Штатів. Фінансова розвідка останніх володіє абсолютно унікальним масивом інформації. Тільки вона здатна використовувати або не використовувати ці дані стосовно світових лідерів.

Проте, американці найменше зацікавлені в дестабілізації української влади і самого Порошенка. Дуже багато зусиль було кинуто на просування реформ і зміну структури влади самої України. Американці – досить прагматична, навіть цинічна нація. Якщо є якийсь найменший склад злочину в діях тих чи інших політиків, які опинилися втягнутими в панамський офшорний скандал, американці будуть діяти за принципом, озвученим на початку ХХ століття президентом Теодором Рузвельтом: «Можливо, він і сучий син, але він наш сучий син».

Американці найменше зацікавлені в дестабілізації української влади

Єдиний світовий політик, який пішов у відставку на тлі оприлюднення Панамських документів, - прем'єр-міністр Ісландії Сігмюндюр Гюннлейгссон. Він, очевидно, не зміг домовитися з американцями, що і стало причиною такого рішення. Той факт, що у відставку не пішов британський прем'єр Девід Кемерон, батько якого також був причетний до офшорних рахунків, свідчить про те, що в американців або немає питань до цих людей, або вони до них ще просто не прийшли.

Загалом же недавні публікації нагадують штучну спробу хоч якимось чином приплести Порошенка до Панамських документів. При цьому потрібно розуміти, що юридична процедура імпічменту або антикорупційного розслідування щодо українського політика, тим більше політика такого рівня, як Порошенко, неможлива без сприяння правоохоронних органів США, а вони цього не робитимуть, виходячи з описаних вище причин.

Найбільш зацікавлені сторони в розкручуванні цього скандалу остаточно вийшли на поверхню – це лідери Батьківщини і Радикальної партії, тобто, Юлія Тимошенко і Олег Ляшко. Проте, є великі сумніви, чи вдасться зібрати хоча б мінімальні 150 депутатських підписів для створення тимчасової слідчої комісії Верховної Ради для проведення відповідного розслідування. Про імпічмент взагалі не йдеться. Все це більше нагадує не зовсім успішну піар-операцію по дискредитації Петра Порошенка.

Проте, цей скандал негативно відбивається на іміджі української влади. Наявність офшорних рахунків сприймається в сучасному світі як досить нечесні методи ведення бізнесу, абсолютно неприпустимі для політика. І Порошенку варто більш активно і детально зупинятися на роз'ясненні питань, що виникають при публікації Панамських документів.

Українське суспільство чітко поділилося на два табори: одна частина населення твердо вірить, що всі без винятку українські політики корумповані, і панамський скандал лише підкине хмизу в вогонь і посилить їхны фобії, а інша – вважає, що всі подібні скандали є частиною спецоперацій, свідомо спрямованих на дестабілізацію ситуації в Україні.

Політичні опоненти Порошенка не зможуть скористатися цим скандалом, щоб розхитати позиції президента. Зважаючи на те, що всі українські політики не без гріха, влада у відповідь (можливо, руками тих самих американців) також може оприлюднити документи, що стосуються офшорів політичних опонентів чинного президента. Тож цей скандал, однозначно, матиме своє продовження. Його мішенями стануть нові й нові українські політики.

Більше точок зору тут


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.