Хто наступним вийде з коаліції

4 коментувати
Кому з учасників коаліції дістанеться «золота акція»

Вся ситуація навколо коаліції зав'язана на те, чи залишиться в ній Самопоміч. Сьогодні ця партія – ключовий елемент і, якщо витягнути його, коаліції не стане. Навіть можливий вихід Батьківщини не такий критичний.

Результат визначиться в залежності від того, яку стратегію обере Андрій Садовий. Якщо він грає на дострокові президентські вибори, тоді, зрозуміло, є сенс йти спочатку на дострокові парламентські. Якщо ж він до цих виборів ще не готовий (а, на мою думку, він не готовий), тоді Самопоміч залишиться в коаліції.

Що стосується Батьківщини, то тут я б звернув увагу на небажання Юлії Тимошенко ставати координатором коаліції. Зараз якраз настає її черга, і Тимошенко не хоче бути політиком, за головування якого розвалиться коаліція. Вже є поганий прецедент Ляшка, роль якого як координатора коаліції збіглася за часом з виходом Радикальної партії.

Тому Тимошенко намагається перекласти роль координатора на Володимира Гройсмана, що неможливо навіть процедурно – координатором може бути тільки представник однієї з вхідних в неї фракцій, а спікер не має права належати до жодної з них.

Гра Батьківщини на дострокові вибори на даний момент координується з Ігорем Коломойським

Крім того, те, що лідер Батьківщини подала на прем'єра заяву в Генпрокуратуру, і зовсім виходить за рамки коаліційної угоди. З цього я роблю висновок, що вона повільно, але впевнено відповзає з коаліції. Я багато років знаю Тимошенко, і всі її методи мені відомі: це знак, що на світлофорі скоро загориться жовтий, і вона кинеться на вихід з коаліції.

Крім того, можна зробити висновок, що гра Батьківщини на дострокові вибори на даний момент координується з Ігорем Коломойським. Мої друзі з СБУ, які відстежують чартери, зафіксували, що нещодавно Юлія Тимошенко літала на день на острів Капрі. За дивним збігом обставин, в цей же час там перебував Ігор Коломойський.

Припускаю, що з коаліції Батьківщина вийде до 25 жовтня, до початку виборів. Чому? Їй потрібно стартувати з опозиційної ніші. Рейтинги партії впевнено зростають практично всюди, при цьому особливо сильно – в Центральній та Південній Україні. Це все відбувається на тлі падіння рейтингів Радикальної партії, Свободи, так само і Самопоміч зараз теж втрачає популярність.

Це, до речі, ще одне підтвердження того, що Самопомочі дострокові парламентські вибори не потрібні: якийсь час їх рейтинги стагнували, тримаючись на рівні 14-15%, а тепер почали падати. Якщо в цих умовах Тимошенко вийде з коаліції, Самопоміч отримає «золоту акцію» і зможе вимагати багатьох рішень. При цьому Самопоміч – дуже розумний учасник коаліції. Вони не увійшли ні в які кадрові рішення, і навіть зараз, коли звільниться квота Батьківщини, найімовірніше, відмовляться від усіх посад, які їм спробують нав'язати.

Думаю, Садовий спробує грати роль конструктивної опозиції. Його «золота акція» набуває особливе значення в світлі голосування за зміни до Конституції – для конституційної більшості не вистачає голосів. Підтримку змін партія зможе розміняти на великий пакет своїх пропозицій. Що саме це буде, думаю, поки не уявляє і сама Самопоміч.

Проблема цієї партії в політичній недосвідченості. Зараз їм на голову валиться така кількість «новорічних подарунків», що вони самі не можуть зрозуміти, який обрати. Саме тому Самопоміч зволікає: вона боїться зробити помилку. На відміну від Тимошенко, Порошенко та Яценюка, які на всіх цих тонкощах собаку з'їли, Самопоміч ще не до кінця розуміє свій інтерес.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.