Хімічна атака у Сирії. Винні усі

3 коментувати
Тарас Березовець: ООН та інші міжнародні організації вже показали свою повну безпорадність

Тарас Березовець: ООН та інші міжнародні організації вже показали свою повну безпорадність

Поки що все вказує на те, що цей цинічний злочин був скоєний військами президента Башара Асада. Як повинен реагувати західний світ?

Те, що відбулося в сирійській провінції Ідліб, яка знаходиться під контролем повстанців, - злочин проти людяності, що не має ні строків давності, ні виправдань. І міжнародна спільнота має зробити все можливе і неможливе, щоб ретельно розслідувати цей злочин.

Паралелі, які напрошуються в цій ситуації - злочини, скоєні під час Другої світової війни. Знищення Хатині. Неможливо уявити, що хімічна зброя використовується для вбивства мирних громадян, в числі загиблих маленькі діти.

Хто до цього причетний? Поки все вказує на те, що цей цинічний злочин був скоєний військами президента Башара Асада. В даному випадку експерти встановили, що був застосований заборонений конвенцією ООН смертоносний газ зарін. На користь цієї версії свідчить і те, що до цього сирійський уряд неодноразово використовувало хімічну зброю проти мирних громадян власної країни, і проти повстанців.

Ще одна менш ймовірна версія - до цього може бути причетна російська авіація.Як на мене - це вже з області фантастики.

Хто винен? Основну відповідальність за злочин несе сирійський режим. Це призведе до нової хвилі насильства і запеклості, оскільки загинули мирні громадяни. Крім того, це свідчить про нездатність Заходу припинити хвилю насильства в Сирії.   

Недавній теракт в петербурзькому метро може бути побічно пов'язаний з участю РФ у війні в Сирії

Значною мірою, відповідальність лягає також на адміністрацію Барака Обами, який понадіявся на слово Володимира Путіна, що той виступає гарантом стабілізації в цій країні. Але, на жаль, режими Путіна і Асада в чомусь схожі - це режими вбивць.Саме тому вони тягнуться один до одного. І слова Трампа, який звинуватив свого попередника, певною мірою виправдані.

З іншого боку, це виклик новій адміністрації США, оскільки дана ситуація сталася вже під час президентства Дональда Трампа, і цей злочин спрямований в тому числі на те, щоб показати безпорадність Сполучених Штатів і нездатність зупинити нелюдяні злочини в Сирії.

Що буде відбуватися далі? Франція вже заявила про бажання розглянути питання в екстреному режимі на Раді Безпеки ООН. Але коли засідання відбудеться, Росія, швидше за все, як і раніше, ветує антиасадівську резолюцію. Де-факто, Путін поділяє з Асадом відповідальність за скоєні злочини.

Однак, західне співтовариство і ООН - абсолютно безпорадні перед цинізмом путінського режиму. На цьому тлі війна стане набувати все більш запеклих форм. Якою буде відповідь? Зрозуміло, що і повстанці, і ІД застосують симетричні методи ведення війни проти урядових сирійських військ і проти російського військового контингенту, що знаходиться в Сирії.

Недавній теракт в петербурзькому метро може бути побічно пов'язаний з участю Росії у війні в Сирії, оскільки російські спецслужби офіційно визнають, що понад 2000 бойовиків ІД, що мають досвід бойових дій в Сирії, вже повернулися і знаходяться на території Росії. Ще кілька тисяч знаходяться в Сирії, але в будь-який момент можуть повернутися на територію Російської Федерації. І оскільки всі розуміють, що режим Асада встояв лише завдяки підтримці Путіна, це може привести до терористичних дій у відповідь проти цивільного населення на російській території, як з боку бойовиків ІД, так і сирійськими повстанцями. Ну а російський військовий контингент піддається найбільшій небезпеці.

Як повинен реагувати західний світ? Єдиний спосіб винести антиасадівську резолюцію на рівні ООН - винести її на рівні Генасамблеї, де немає право вето і будь-яка резолюція приймається простою більшістю. Але резолюціями війну не зупинити.

Під сумнів поставлена здатність американської адміністрації впливати на цей конфлікт. Якщо Обама свідомо віддавав все в руки росіянам, то у Трампа абсолютно інший порядок денний. Він загрожує до кінця року покінчити з ІД, а це неможливо без завершення конфлікту в Сирії. Крім того, Трамп виступав категорично проти намірів Асада переобратися на найближчих президентських виборах.

Тому дії повинні бути наступні. США і НАТО варто взяти на себе ініціативу. В першу чергу вони повинні натиснути на Росію, щоб Башар Асад ні за яких умов не висував свою кандидатуру на виборах, тому що це призведе до нового витка громадянської війни. Необхідно також посадити за стіл переговорів антиасадівську опозицію і владу, і домовлятися про умови нової сирійської влади вже без Башара Асада. Це єдиний варіант, який може зупинити громадянську війну. Тоді єдиним противником коаліції залишиться ІД.

Це те, що має сьогодні взяти на себе Трамп. Єдина перешкода - небажання Путіна здавати свого союзника. Ніякого іншого способу вирішення цього конфлікту, без участі НАТО і США, на сьогоднішній день не існує. ООН та інші міжнародні організації вже показали свою повну марність і безпорадність за попередні роки громадянської війни в Сирії.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.