Гнів Путіна після провальної промови в Нью-Йорку

44 коментувати
Для Путіна можливість побувати в залі Генасамблеї ООН була спробою знову продемонструвати свої амбіції, спробою, відразу скажемо, невдалою

ООН остаточно трансформувалася в клуб сивочолих джентльменів, які вирішують суто приватні питання в одному з найдорожчих та фешенебельних бізнес-центрів Нью-Йорка. Це давно зрозуміли американці та їхні західні союзники, особливо в світлі безуспішних спроб реформувати Раду Безпеки.

У той же час для Росії Радбез ООН – це один з останніх фетишів, за допомогою яких вона продовжує сприймати себе в якості одного з двох полюсів світу, сформованого в результаті Ялтинської конференції.

Те, що цей світ помер, давно знають усі, окрім самої Росії, що відчайдушно чіпляється за залишки колишньої геополітичної величі. Більше того, ряди колишніх союзників давно порідшали, і навіть колись вірний Китай все частіше утримується, коли Віталій Чуркін тисне на червону кнопку "вето". Для Путіна можливість побувати в залі Генасамблеї ООН була спробою знову продемонструвати свої амбіції, спробою, відразу скажемо, невдалою.

ООН - це не Держдума, де промову вождя десятки разів переривають оплесками

Путін давно розучився виступати перед аудиторіями, які критичні в сприйнятті його слів. Здавалося, що російський президент весь час підсвідомо чекав, що аудиторія дипломатів та глав держав почне йому аплодувати. Однак ООН - це не Держдума, де промову вождя десятки разів переривають оплесками. Це пояснює, чому Путін по мірі свого виступу ставав все більш похмурим та під кінець навіть не дивився в зал, уткнувшись в текст.

Текст своєї промови він, поза сумнівом, правив власною рукою. Тому Путін і вийшов таким плутаним. Ось це "ви самі зрозуміли, що накоїли?" - і є крик путінської душі. Його, великого і жахливого (але тільки в межах Росії), "лідера світу", не зрозуміли і не оцінили на Заході. Від того весь той пафос і загрози сухим путінським кулачком на адресу ненависного Заходу, перед яким він насправді схиляється. Адже цей самий Захід за $5 млрд повалив Януковича. В словах Путіна з цього приводу читалося захоплене: "Ай да молодець, Обама, ай да сукин син!".

З Нью-Йорка Путін їде в ще більш пригніченому стані, який не виправити навіть рядженим дамам в кокошнику, що біжать за Путіним з криками: "Спасибі за Кримнаш!". Головний адресат путінського спічу і причина його поїздки в ООН - Барак Обама - так і не оцінив всієї широти його жесту: давай жити дружно і разом ділити цей світ. І тому путінський гнів неминучий. Не в адресу невдячного Обами, само собою. Гнів буде звернений в першу чергу всередину самої Росії. Ну і ще цим непокірним українцям теж потрібно щось таке погане зробити.

Тим не менш, справа повільно, але вірно йде на лад. Йде на лад в потрібному для нас напрямку.

Більше думок читайте тут

Текст публікується з дозволу автора

Оригінал


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.