Глибока криза. Чому ЄС втрачає позиції

13 коментувати
Невідомо, в яких межах і в якій кондиції перебуватиме ЄС через 10-15 років, коли наша країна зможе досягти критеріїв членства в союзі

Європейський союз переживає, мабуть, найглибшу внутрішню кризу за свою історію. Ненадання обіцяного безвізового режиму Україні – це всього лиш один з видимих індикаторів досить тривалого процесу переосмислення лідерами ЄС свого місця в сучасному світі. Хоча варто чесно сказати насамперед собі, що Україна вперше повністю виконала свої зобов'язання, а Євросоюз - ні. Дивно, але лідери ЄС теж можуть брехати, правда?

Поки Франція бореться з внутрішніми демонами, що йдуть корінням в колоніальну політику XIX-XX століть, лідерство в Євросоюзі змушена взяти на себе Німеччина. При цьому бачення вектора розвитку ЄС останнім часом міцно асоціюється з одним ім'ям: Ангела Меркель.

На тлі відсутності інших яскравих політиків її лідерські якості виглядають найбільш значуще й важливо для долі Європи. При цьому навіть вона не здатна закамуфлювати або мінімізувати втрату привабливості європейського проекту для все більшої кількості європейських націй. Brexit здається сенсацією тільки на перший погляд. Насправді мудрі британці завжди чуйно вловлюють кон'юнктуру моменту і передбачають майбутні події. Ідеали і цінності ЄС – свобода, рівноправність, солідарність – звучать для частини європейців як кумедний анахронізм, данина історичній традиції. Ніщо краще не відображає кризу європейської солідарності, ніж ставлення до Росії в контексті її агресивної та ворожої політики.

Україна вперше повністю виконала свої зобов'язання, а Євросоюз - ні

У такій ситуації Британія і країни ЄС, що орієнтуються в своєму курсі на США, будуть все більше дрейфувати в бік від Брюсселя, що ще більше поглибить розкол союзу. Чергова лінія розлому, найімовірніше, поглибиться вже в 2017 році за підсумками президентських і парламентських виборів у Франції, де перемогу, як видається, будуть святкувати праві, орієнтовані на "прагматичні" відносини з Кремлем.

У цій ситуації Україна повинна чесно подивитися на Туреччину, яку лідери ЄС протягом десятиліть водять як козла на мотузці, обіцяючи інтеграцію і безвіз. Недалекоглядність політики Євросоюзу і нездатність виконувати свої обіцянки повинні протверезити надії на швидкий успіх на шляху європейського майбутнього.

Найголовніше, невідомо, в яких межах і в якій кондиції перебуватиме ЄС через 10-15 років, коли Україна зможе досягти критеріїв членства в союзі. І чи захоче та, майбутня Україна розділити всі його проблеми. Необхідно перестати дивитися на ЄС через рожеві окуляри і як на джерело вирішення всіх проблем. Пошук зовнішньополітичних гарантій і підтримок набагато перспективніший на двосторонній основі зі США, Британією, країнами Центральної Європи, Балтії та, окремо, НАТО. Просто для того, щоб наповнити цю ідею змістом, необхідно стати для наших партнерів унікальними. Країною, яка може стати незамінною в питаннях безпеки в безпосередній близькості з Росією, небезпека для світу від якої продовжить зростати в коротко- і середньостроковій перспективі.

Текст опубліковано з дозволу автора.

Оригінал

Більше точок зору тут

 


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.