Дембельський акорд Шокіна і нова коаліція

7 коментувати
Порошенко відправиться до Вашингтона з чесно виконаним завданням

Сьогоднішнє звільнення Віктора Шокіна з посади генпрокурора було прогнозованим. У списку 289 депутатів, які проголосували за його відставку, числяться 114 представника БПП. Це говорить про те, що Банкова давно затвердила це рішення. А от звільнення з посади заступника генпрокурора Давида Сакварелідзе, відомого з розслідування так званої справи «діамантових прокурорів», стало несподіваним, спровокувавши суспільний резонанс.

Це дембельський акорд Шокіна. Сакварелідзе все одно мали намір звільнити, і Шокін зробив це, щоб «не бабрався» новий генпрокурор. Вважаю, Сакварелідзе більше не повернеться в Генпрокуратуру, і шанси на його призначення новим генпрокурором, м'яко кажучи, нульові.

Однак, зважаючи на той факт, що відомство Шокіна передало значну частину своїх функцій суміжним структурам, зокрема, Національному антикорупційному бюро та Антикорупційній прокуратурі, значення ГПУ переоцінене. Хіба що генпрокурор задіюється в процедурі імпічменту (нічого іншого на думку не спадає).

Навіщо було звільняти Шокіна саме сьогодні, очевидно. Завтра Петро Порошенко летить у США. Їхати в Америку без вирішеного питання щодо Шокіна було б досить складно. Тому звільнення генпрокурора – хороший хід. Він серйозно посилює переговорні позиції президента України у Вашингтоні.

Шокін звільнив Сакварелідзе, щоб «не бабрався» новий генпрокурор

Крім іншого, американців, ймовірно, буде непокоїти питання призначення нового уряду. Не виключено, що вони спробують наполягти на збереженні нинішнього Кабміну. Тут поки що похвалитися нічим, оскільки для призначення нового уряду потрібні 226 голосів коаліції, яких наразі немає. Але, враховуючи той факт, що дострокових виборів у цьому році вже не передбачається, коаліцію, найпевніше, сформують три фракції: БПП, Народний фронт і Батьківщина. Крім того, до них, можливо, приєднається Радикальна партія Ляшка. Зараз лідер радикалів підвищує ставки і торгується за посаду спікера парламенту. Однак проти цього категорично виступає Народний фронт, голоси під його призначення навряд чи знайдуться. Ляшку, найімовірніше, доведеться задовольнятися кількома міністерськими портфелями.

Коли буде створена нова коаліція? Президенту хотілося б, щоб більшість сформували до його від'їзду в США. Всю минулу ніч між БПП, Народним фронтом і Батьківщиною тривали інтенсивні консультації щодо нової коаліції. Ні про що конкретне не домовилися, крім принципового рішення про формування більшості. Не виключаю, що сьогодні може статися щось екстрене, і ближче до вечора, ймовірно, підпишуть коаліційну угоду в складі трьох фракцій (президенту вкрай необхідно їхати у Вашингтон з позитивними новинами). Але навіть якщо цього не відбудеться, питання про коаліцію принципово вирішено, і вона буде створена. Максимум цей процес розтягнеться на тиждень.

Яка подальша доля ГПУ? Поставити на голосування нового генпрокурора в пакеті з новим Кабміном, найімовірніше, не вийде. На сьогодні немає кандидатури, яка влаштовує і президента, і народних депутатів. Відповідно, я не очікую швидкого призначення нового голови ГПУ. Ті, хто вже називався як можливі претенденти на цю посаду – Юрій Луценко, Юрій Столярчук, Сергій Горбатюк – на мій погляд, нереальні. Шансів зайняти крісло генпрокурора у них немає. Цілком можливо, що це буде якась тіньова людина, яка зараз навіть не фігурує.

Саме так зробили з Володимиром Гройсманом і його потенційним призначенням на пост прем'єра: спочатку було озвучене прізвище Яресько, багато хто вхопилися за цю ідею, але не перейнялися тим, що під неї елементарно немає коаліції і немає голосів для її призначення.

Думаю, зараз кандидатура нового генпрокурора виношується президентом і буде озвучена після того, як «спалять» всіх названих сьогодні кандидатів. Що значить «спалять»? Спочатку виникає потенційна кандидатура, а потім на неї вкидається компромат. Хороший приклад – Горбатюк. Після того, як його назвали ймовірним новим генпрокурором, з'явилися якісь відомості, що він нібито був задіяний у процедурі переслідування Юлії Тимошенко за часів Віктора Януковича. Подібні речі будуть шукати під кожного претендента, а реальний кандидат з'явиться лише тоді, коли будуть «спалені» всі нинішні кандидатури.

Але в США до президента якихось претензій щодо цього висувати не стануть. Американців непокоїло, що довгий час не могли звільнити Шокіна. Сьогодні це питання зняте. Таким чином, Порошенко поїде до Вашингтона з чесно виконаним завданням.

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.