Чому Брюссель?

14 коментувати
Чому Брюссель?
Удар навмисно завдано по бельгійській столиці, щоб показати: навіть одне з найбільш захищених міст Європи не може відчувати себе в безпеці

Те, що відбувається сьогодні в Брюсселі – це продовження паризьких терактів минулого року. У столиці Бельгії проживає одна з найбільших мусульманських діаспор: близько 25-30% жителів міста.

Нещодавно я був у Брюсселі і бачив тутешню ситуацію на власні очі. Мусульмани живуть в окремих районах міста, які корінні бельгійці намагаються об'їжджати. Проїжджаючи повз мусульманські райони, можна спостерігати групи одягнених зовсім не по-європейськи людей, які тиняються без діла. До нас вони були налаштовані досить неприязно.

Зазначу також, що підозрюваний в організації терактів в Парижі виявився жителем Брюсселя. Осередки Аль-Каїди, а згодом і ІДІЛ, на території Бельгії є одними з наймасовіших. А система безпеки країни, на мій погляд, одна з найгірших. 

Проте, Брюссель – місто з посиленою охороною. Тут розташована штаб-квартира Європарламенту, Європейської комісії та НАТО. Тому ціль обрана не випадково: удар був навмисно завдано по бельгійській столиці, щоб показати, мовляв, навіть одне з найбільш захищених міст Європи не може відчувати себе в безпеці. Відразу виникає питання: що може статися в інших, менш захищених містах?

Таким чином, ціллю брюссельських терактів, на мою думку, були, перш за все, європейські інституції і НАТО. Терористи намагалися показати їх нездатність захистити серце Європи.

Брюссель – місто з посиленою охороною

Водночас, я б утримався відразу приписувати відповідальність за теракти Ісламській державі до завершення розслідування. Тим більше, немає сенсу звалювати всю провину на так званих мусульманських екстремістів.

Абсолютна більшість мусульман на території Європи – мирні люди, які не мають ніякого відношення до терористичних угруповань. Існує проблема інтеграції їх у суспільство, зокрема, бельгійське. Уряд країни фактично провалив політику інтеграції: новоприбулі не вчать ані мов, ані традицій, продовжуючи підтримувати той же спосіб життя, що і в себе на батьківщині. Уряд спочатку обрав хибний шлях: давати людям субсидії, але не давати роботу.

Водночас, звучать конспірологічні версії про те, що вибухи в столиці Бельгії збіглися з днем оголошення рішення російського суду у справі Надії Савченко. Це лише конспірологія і жодних фактів, які свідчать про правдоподібність цієї версії немає.

Однак, подібні припущення будуть виникати, незалежно від нашого бажання. В Туреччині, наприклад, теракти переважно здійснюють курдські екстремісти, які завжди підтримувалися і фінансувалися КДБ, а згодом їхніми правонаступниками з числа російських спецслужб. Того ж дня, коли пролунав останній теракт в Туреччині, 12 маргінальних курдських організацій, серед яких, наприклад, партії з троцькістською і марксистською ідеологією, заявили, що об'єднуються і створюють єдиний фронт боротьби з турецьким урядом. Це виглядає трохи дивно, враховуючи той факт, що всі ці організації створювалися і фінансувалися КДБ, а зараз, фактично 20 років потому, раптово реанімувалися.

Так що підозри про причетність російських спецслужб до брюссельських терактів будуть з'являтися і далі. Якщо об'єктивно подивитися на те, кому могли бути вигідні брюссельські пригоди, Росія теж буде в цьому списку. Давайте не забувати, що головна мета Путіна – не Україна, а НАТО. Так вважають самі представники Альянсу.

Путін прагне показати, що НАТО не здатне захистити свої кордони і своїх членів. По суті, теракти, що сталися, – це напад на члена НАТО, і мала би бути задіяна ст. 5 статуту Альянсу.

Що буде далі? Найпевніше, це призведе до ще більшої залученості Альянсу в сирійську кампанію. Бельгійський уряд, очевидно, має включитися в антитерористичну операцію на території Сирії. Принаймні, так зробила Франція після терактів у Парижі. Найімовірніше, тепер вони будуть ще більше бомбити позиції ІДІЛ на території Сирії.

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.