Чого чекати Україні від спецпредставника Курта Волкера

5 коментувати
Які цілі та обов'язки нового американського спецпредставника

Курт Волкер – американець німецького походження. За вдачею він людина беземоційна, спокійна, з холодним розумом. Тривалий час він працював аналітиком ЦРУ, після цього пішов по дипломатичній ниві, де дослужився до другої за значущістю посаді в дипломатичній ієрархії. Після цього він працював у приватній лобістькій компанії BGR Group. Його останнє місце роботи – посада директора в інституті Джона Маккейна, де я з ним і познайомився.

Чому це призначення знакове не тільки для України, але і для США? Волкер – представник яструбиного крила у Республіканській партії, людина близька до Джона Маккейна. Це призначення – спроба Трампа помиритися з Сенатом і з групою радикально налаштованих республіканців, таких як сенатори Роб Портман, Джон Маккейн і Боб Коркер.

Волкер буде самостійною фігурою, не зацикленою на Рексі Тіллерсоні. У нього буде прямий вихід на президента Трампа з одного боку і на сенаторів – з іншого. Зокрема, на комітет із закордонних справ і комітет з оборони.

Важливість призначення Волкера в тому, що йому доведеться комунікувати з Владиславом Сурковим. Його попередниця Вікторія Нуланд потрапила під вплив Суркова, через що її дуже не любили в адміністрації українського президента і практично з нею не зустрічалися. Звісно, вона не була завербована у прямому сенсі цього слова. Просто вона була добре оброблена Сурковим, і висловлювала дуже дивні ідеї на кшталт проведення виборів на окупованому Донбасі. У Волкера комунікація з українською адміністрацією буде.

Особливу увагу він буде присвячувати питанням боротьби з корупцією

Волкер передусім розвідник, і вже після цього – дипломат. З яким завданням його зараз надіслав Трамп? Дати дуже швидкі рекомендації щодо того, як зробити success story в Україні. Як швидко домовитися про врегулювання ситуації на Донбасі, можливо, із залученням США. Нинішній нормандський формат можуть переформатувати під участь Америки, тому що Трампу необхідно домогтися якоїсь «історії успіху» тут і зараз.

Зараз Волкер вивчатиме ситуацію і проводитиме зустрічі з політиками, дипломатами та експертами. Його не розжалобити ніякими емоціями, він працюватиме максимально жорстко. Його завдання – дати реальний зріз інформації про події в Україні для Трампа і сенаторів.

При цьому, особливу увагу він приділятиме питанням боротьби з корупцією. Про це вже прямим текстом говорить Рекс Тіллерсон. Особисто я пов'язую вчорашній прискорений розгляд питання про депутатську недоторканність з тим, що Курт Волкер продовжував перебувати в Україні. І саме під нього цю процедуру і прискорили – щоб показати якийсь результат, що тут є певний прогрес.

До компетенції Курта Волкера входить також лобіювання інтересів України, зокрема і щодо питання надання летальної зброї. Однак він зможе дати таку рекомендацію лише в тому разі, якщо він побачить реальний прогрес у питанні боротьби з корупцією, у питанні реформування силових структур тощо.

Сьогодні він потребує нестандартних ідей, як розв'язати кризу на Донбасі, тому він буде збирати та акумулювати інформацію. Крім того, він буде безпосередньо контактувати з українськими спецслужбами – він стане ще однією сполучною ланкою між американською розвідувальною спільнотою і українською розвідкою.

Його коло обов'язків буде набагато ширше ніж у Нуланд. Та й Суркову не вдасться вплинути на нього – це зовсім інша людина, його не причарувати нічим. Його початковий настрій позитивний, але цей настрій треба підживлювати і давати результати, щоб у нього була мотивація допомагати Україні.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.