Аваков пролив Моршинську

3 коментувати
Наслідки конфлікту голови Одеської області та міністра внутрішніх справ будуть довготривалими

Подібного тому, що сталося на засіданні Національної ради реформ, неможливо уявити в жодній цивілізованій країні. Якби це відео з'явилося до того, як прозвучали роз'яснення, реакція була б більш шоковою. Але, оскільки ми вже чули про те, що відбувалося на Раді реформ, як від Авакова, так і від Саакашвілі, дивитися було не так цікаво – хіба що на реакцію президента, прем'єра та інших учасників засідання.

Сьогодні зустрічався з одним британцем. Так ось він розповів, що в них у парламенті не можна не те що вдарити, але навіть назвати людину злодієм або сказати «ви брешете». Можна сказати: «Я не вірю вашим аргументам» або «ваша позиція здається мені не зовсім щирою». Адже, якщо ви скажете, що ваш опонент бреше або є злодієм, вас тут же видалять із зали. Але це британський парламент, найстаріший в Європі. У нас, на жаль, навіть за прямі образи і бійки нікого не виганяють.

Сумно, що Україна потрапляє на перші шпальти світових ЗМІ тільки у зв'язку зі скандалами – відеоверсію того, що сталося з задоволенням викладають сайти британських медіа. Це з того, що я бачив особисто.

Мені здається, в цій ситуації повинен був діяти президент: йому слід припинити конфлікт. Але, коли в перепалку вступають двоє гарячих кавказців, зробити це, напевно, непросто.

У країні криза, доступу до ресурсів усе менше, а бажання отримати ці самі ресурси менше не стає

Причина конфлікту криється в конкуренції двох команд: прем'єра Яценюка і Авакова з командою Саакашвілі, яку, як уперто говорять, підтримує олігарх Костянтин Григоришин. У країні криза, доступу до ресурсів усе менше, а бажання отримати ці самі ресурси менше не стає, тому ми бачимо загострення боротьби.

Яким може бути вихід із цієї ситуації? У будь-якому разі, напевно, буде прийнято рішення про дострокові вибори, оскільки криза переросте в парламентську. Найпевніше, завтра у Верховній Раді ми побачимо продовження скандалу. Звісно, винесено постанову про звільнення від займаної посади Арсена Авакова. Вона не набере потрібної кількості голосів, але дасть привід ще раз його покритикувати.

Саакашвілі ж сьогодні – головна загроза навіть не Арсену Авакову і Арсенію Яценюку, а Юлії Тимошенко. Якщо він стартує з новим політичним проектом – а є підстави вважати, що він готує свій проект, умовну «Антикорупційну платформу» (так називалося засідання, проведене в Одесі - НВ), то може розраховувати на результат близько 10%. Це дає йому непогані шанси у разі призначення дострокових виборів. Для Саакашвілі буде краще, якщо вони відбудуться найближчим часом, приміром, навесні.

Раніше у нас були секти Тимошенко і Коломойського, а тепер з'явилася секта Саакашвілі – люди, які вірять кожному його слову. Є тільки одна проблема: в нас усі партії вождистські, і де ті обличчя, які можуть сьогодні опинитися поруч з ним. Крім Юлії Марушевської і Саші Боровика, таких людей поки немає.

При цьому зрозуміло, що в разі появи такого проекту Порошенко, як мінімум, не буде явно проти: критика Саакашвілі не стосується нікого з президентського оточення, і це явно не випадково.

Все це створює серйозні проблеми для коаліції. Зрозуміло, що «Заява трьох» про єдність мало кого переконала; напевно, навіть породило сумніви в тому, що все добре.

Також зрозуміло, те, що трапилось, було випадковим – не було навмисної гри ні з боку Авакова, ні від Саакашвілі. Однак, наслідки цього конфлікту довготривалі. Мова йде про перевибори, кризу коаліції, проблеми з призначенням уряду, не кажучи вже про зміни до Конституції. Те, що, здавалося, було склеєно між БПП і Народним фронтом скандалом з Олегом Барною і Яценюком, сьогодні розбито вщент. Фактично, як Аннушка колись пролила масло, так і Аваков пролив Моршинську. Моршинська вже вдруге – після скандалу з Кужель – стає недобрим символом прийдешніх проблем в українській політиці.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.