Агент-торпеда. Кому грає на руку Савченко

49 коментувати
Найжахливіше в словах Савченко те, що вона створює враження, ніби Україна готова домовлятися з терористами

Те, що робить Надія Савченко, завдає прямої шкоди національній безпеці країни та суперечить нашій міжнародній політиці. Але найжахливіше в цьому те, що вона створює враження (у наших західних партнерів у тому числі), ніби Україна готова домовлятися з терористами.

Слова Надії Савченко, на сьогоднішній день, напевно, рожева мрія німецьких і французьких політиків, які хочуть якомога швидше забути про «український казус» і вийти з Мінського процесу. Тому вона здійснює вкрай деструктивну діяльність, будучи при цьому наділеною званням народного депутата України та депутата ПАРЄ.

Я не поділяю думки тих, хто вважає Савченко російським агентом. Ніякий вона не агент: для цього потрібно мати хоч якісь інтелектуальні здібності. Надією Савченко просто активно маніпулюють люди, які під час перебування льотчиці у Росії склали її повний психологічний портрет. Нинішні методики спецслужб, у тому числі російських ФСБ і зовнішньої розвідки, дозволяють маніпулювати людиною різними методами – від медикаментозного до психологічного впливу.

Завдання Надії Савченко – стати обличчям нового протесту проти української влади

Думаю, Савченко знаходиться практично на «ручному управлінні». Є чудовий американський фільм Маньчжурський кандидат: суть його полягає в тому, що таким самим чином було створено політика-«зомбі», що став президентом США, але перебуває під зовнішнім управлінням людей зі спецслужб. Надія Савченко сьогодні теж в деякому роді «маньчжурський кандидат».

Загроза, яка від неї йде, велика. За класифікацією КДБ це називається «агент-торпеда»: людина, завдання якої – довести ситуацію до соціального вибуху. Завдання Надії Савченко – стати обличчям нового протесту проти української влади; цілком можливо, що це має відбутися вже восени.

Для цього їй не знадобиться всеукраїнська підтримка: для початку протестних дій цілком достатньо 2-5% населення країни. Згідно з останнім дослідженням нашого Інституту майбутнього, готовність брати участь в акціях протесту підтверджують вже близько 30% українців. Норма для країни - 10%. Схожі цифри спостерігалися напередодні Революції гідності в 2013 році. Суспільство розігріте, тому Савченко буде достатньо підтримки мінімальної кількості активних громадян.

Якщо для нас історія з Савченко очевидна, то люди в регіонах такими знаннями не володіють; у них зовсім інший рівень поінформованості та уявлення про те, що і навіщо вона робить. Тому багато хто, як і раніше, вважаютє її чи не народним героєм. Цей ореол у Савченко поки ще зберігається.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.