Внутрішня Америка

0 коментувати
Чому не варто поспішати повертати квитки в НЙ або поспішати переїжджати до Канади

Напевно, це перший і, можливо, єдиний раз, коли в розділі Країна абсолютно виправдано можна написати не про свою Україну, а про іншу країну. Про Америку.

Це може здатися дивним, але, на мій погляд, Україна набагато ближча до США, ніж, наприклад, до Європи. В будь-якому випадку, на даний момент.

Більшість держав ЄС давно і благополучно розвинені, не надто заселені, не дуже великі і етнічно не особливо різноманітні. Вони миролюбні, стабільні і всерйоз зайняті розвитком освіти, туризму і тривалості життя.

А в американців, як і у нас, який рік війна (хоч у них і не на своїй території). По всій країні чорні ветеранські прапори, фотографії загиблих військових у кафе, чоловіки з протезами, жінки у формі, фонди благодійної допомоги, ветеранські профспілки. Не даремно саме американські інструктори найчастіше приїжджають навчати наших військових із числа тих, хто бере участь в АТО.

Крім того, у них неоднорідні штати, а в нас області. Каліфорнія відрізняється від Техасу приблизно так само, як Івано-Франківщина від Луганщини. Щоправда, вони цю різноманітність вважають перевагою, а ми - національною бідою.

Останні вибори в США до неможливого нагадують українські шестирічної давності

До того ж, у них там безліч соціальних проблем, і у нас, ясна річ, теж. Ветерани сучасних війн, біженці та/або переселенці, злочинність, безробіття, бідність - все це зараз у нас спільне.

Навіть мовне питання є актуальним і для нас, і для них. Ми боремося за права української, а вони бояться іспанської.

А останні вибори в США і зовсім до неможливого нагадують наші українські шестирічної давності.

Але все-таки є різниця. Щоравда, не стільки зовнішня, скільки внутрішня. Її легко відчути навіть за два тижні в американській провінції. Там створюється відчуття, ніби місця під сонцем так багато, що зовсім не обов'язково йти по головах один у одного для того, щоб його зайняти. Можливо тому, що країна величезна, і не знадобившись в Айдахо, можна чудово влаштуватися у Флориді. Але в такій самій великій за масштабом Росії це чомусь так не працює.

Ні, конкуренція, особливо у великих містах і в робочій сфері, зрозуміло, існує. Ще й яка. Але це практично не переноситься на спілкування випадкових перехожих, сусідів, жителів міста і туристів, сферу обслуговування.

Так і в професійній сфері американці значно більше готові до співпраці, не вважають заздалегідь всіх, хто навколо, мудаками, не змагаються даремно там, де варто об'єднатися. У Штатах хочеться більше працювати і заробляти, але немає необхідності ставати більш сердитим і агресивнішим. Американці, як правило, борються за можливості, лідерство, бізнес, освіту, за успіх і горезвісний мільйон доларів, а ми, українці, найлютіше - за місце на парковці і в черзі у поліклініці.

Цю неповторну американську атмосферу сприяння, яку важко передати, хочеться зберегти і відвезти додому. Щоправда, перші випробування чекають цю внутрішню Америку вже в аеропорту, коли співвітчизники штовхаються на виході з літака, обганяють у черзі на паспортний контроль і борються за право першими зняти свою валізу зі стрічки для багажу так, ніби від цього залежить чиясь доля.

Тут, вдома, доводиться часто нагадувати собі, що внутрішньо бути американцем значить не ставати сволотою від того, що світ не ідеальний. Що вища форма вихованості - не робити публічні зауваження тим, чиї манери кульгають, і не обговорювати і не засуджувати тих, хто одного разу публічно пошився в дурні. Що вимогливість, головним чином, повинна пред'являтися до себе, а от поблажливість - до інших. Навіть якщо вони, наприклад, голосують за демагога, популіста і хама.

Політична, зовнішня Америка може зараз піддатися випробуванням, але внутрішню навряд чи змінить сорок п'ятий або будь-який інший президент. Тому не варто поспішати повертати квитки в НЙ або поспішати переїжджати до Канади. Її, цю «Америку» можна розвивати і виховувати в собі навіть тут, в Україні.

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.