Кого біженці з Донбасу звинувачують у війні

27 коментувати
Мирні жителі, які підтримували ДНР і ЛНР, не розчиняться в повітрі. І краще почати вислуховувати їх зараз, що б вони не говорили

У Святогорську (30 км від Слов'янська) я побувала минулої неділі. Зараз в Святогорську багато біженців з Дебальцевого, Вуглегірська та Чорнухіно. Ці люди не злі, вони пригнічені, позбавлені будь-якої життєвої енергії і хочуть додому.

Розповім кілька історій, які вразили мене найбільше.

Розговорилася з 18-річною Олею з Дебальцевого, коли вона отримувала гуманітарну допомогу. Оля тримала на руках маленьку дочку. Запитала, як вона вибиралася з Дебальцевого, вона мені вказала на хлопця в черзі. Я відразу зрозуміла, про кого йдеться, адже хлопець виділявся з натовпу. Діма - інвалід, але у нього є авто. Молода людина жив в Дебальцеве в приватному будинку з батьками-пенсіонерами. Вивіз їх до Святогірська. А потім - і своїх знайомих з маленькими дітьми, а також парочку старих. Коли повертався до міста востаннє, побачив, що від його будинку залишився тільки попіл. Я запитала у 27-річного Діми, кого він звинувачує в тому, що сталося. «Всі однакові. Всі стріляють», - тихо відповідає він.

Сім'я біженців з Чорнухіно звинувачує у всьому Путіна. Шахтар, медсестра і 8-річний школяр виїхали з рідного селища 24 січня. З собою взяли тільки документи, гроші і комп'ютер, а ще - мішок картоплі і крупи, які сім'ї дали українські військові. Іван і Наталя - одні з небагатьох, хто допомагав українським військовим в Чорнухіно. Пускали їх набрати в колодязі води, передавали їжу. Саме військові попередили сім'ю, що пора виїжджати. Іван каже, що давно не боїться смерті, але побоювався, що Чорнухіно займуть сепаратисти і помстяться за допомогу армії.

Наталя - медсестра на станції швидкої допомоги в Дебальцеве. Щодня їздила туди на роботу, навіть коли було надзвичайно небезпечно. Останній раз вийшла на зміну 22 січня. Коли поверталася додому, транспорт не працював, йшли обстріли. Перечікувала їх в окопі, військові допомогли. Наталя розповідає про це так, ніби ходила в магазин за хлібом.


Шахтар, медсестра і 8-річний школяр виїхали з рідного селища, взявши з собою тільки документи, гроші і комп'ютер, а ще - мішок картоплі і крупи, які сім'ї дали українські військові

Біженці Наталя та Іван віддали мішок картоплі, який їм залишили українські військові, іншим переселенцям


Ця пара не сумує. Сім'я хоче орендувати будиночок в селі, а поки знімає подобово кімнату в Святогорську. Коли я спілкувалася з ними, думала про те, що мій психологічний стан гірше, ніж їх. Наташа та Іван посміхаються, відкриті до спілкування. Але в якийсь момент Наташа видає: «У нас тепер немає мрії. День пережили - вже добре. Якби я знала, що буде війна, може, не планувала б дітей». Від цих слів сумно.

Потім я пішла на одну з баз відпочинку, де живуть переселенці з Донецька, Єнакієвого і Горлівки. Вони в усьому звинувачують українську владу. Дізнавшись, що прийшли журналісти з Києва, на першому поверсі зібрався натовп. Спочатку я думала, що знайти спільну мову не вдасться: хтось плакав, хтось кричав, хтось, навпаки, говорив пошепки. Питали, що я зроблю для того, щоб зупинити війну.

Люди просто хочуть миру і можливості повернутися додому. Їм все одно, буде цей будинок в складі України чи Росії, аби не стріляли

Пенсіонерка з Київського району Донецька каже, що останні місяці провела в підвалі. З її 6-поверхового будинку виїхали всі. Почула багато подібних історій: у когось зруйнований будинок, у когось помер родич, хтось сидів довгий час в бомбосховищі. Я запитала, чи звинувачують вони в цьому не тільки Україну, але і ДНР? Відповідь вгадати легко. Ні, не звинувачують.

Після того, як люди висловили все, що думають про владу і військових, вони заспокоїлися і просили передати, що вони ніякі не сепаратисти. Люди просто хочуть миру і можливості повернутися додому. Їм все одно, буде цей будинок в складі України чи Росії, аби не стріляли. Одна жінка запитала, чи розуміють в інших областях, що на сході йде війна. Я відповіла: як же не розуміти? Багато хто ховає своїх синів, чоловіків і друзів. 20-30 хвилин емоцій і ми почали нормально спілкуватися. Деякі навіть дякували за те, що вислухала, показали умови, в яких вони живуть, провели в кімнати. А я подумала, що краще б на моєму місці опинився будь-який депутат - відмінний гарт.

Треба розуміти, що мирне населення, яке підтримувало ДНР і ЛНР, зараз біжить від куль і вибухів не стільки в Росію, скільки в інші області України. Ці люди не розчиняться в повітрі, не варто себе обманювати. І краще почати вислуховувати їх зараз, що б вони не говорили. Поки це роблять все ті ж волонтери. Вони допомагають усім.

Я ж хочу повернутися до пари з Чорнухіно. Наталя та Іван не сподіваються на державу або кого-небудь ще, а тільки на себе. Безробітні біженці віддали мішок картоплі, який їм залишили українські військові, переселенцям, що живуть на базі відпочинку.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.