Інтрига в Миколаєві: місто ризикує обрати свого Кернеса

1 коментувати
У Миколаєві зараз одна з найбільш цікавих виборчих кампаній в Україні. Але її поки що не помічають всеукраїнські ЗМІ

Розумію чому: арешти, замахи тощо. Але в Миколаєві інтрига. У 2-й тур виборів мера міста вийшли кандидат від Опозиційного блоку Ігор Дятлов та кандидат від Самопомочі Олександр Сенкевич. Дятлов - депутат облради. Сенкевич - керівник IT-компанії. Обидва молоді. На цьому подібності закінчуються.

У кандидата від Опозиційного блоку величезний бюджет на кампанію. Серед покровителів -  бізнесмен Новінський. Білборди по всьому місту, на під'їздах розклеєні портрети кандидата. Плюс безкоштовна газета з 280 тис. тиражем. Виборців в Миколаєві 380 тис.

У Сенкевича жодного білборда (принаймні, станом на понеділок, коли ми були в Миколаєві). Листівок в 10-15 разів менше. Але штаб відкритий для всіх, куди приходять записуватися волонтери.

Я хотіла написати не про особливості кампанії. Стаття про вибори в Миколаєві вийде в журналі НВ сьогодні-завтра.

Хотіла написати про те, що мене вразило. Коли я їхала туди, думала, місто гуде виборами, всі тільки й обговорюють. Інтрига ж. Я одразу ж зайнялася темою. Адже шанси на перемогу є у кожного. Але, прибувши в Миколаїв, зрозуміла, що потрапила в царство #зради, шо перемогла.

Коли ми ходили по дворах з фотографом, найчастіше люди говорили, що не підуть на вибори. Чому? За нас все давно вирішили, нічого не змінити, все погано, скрізь корупція і буде ще гірше (привіт владі, яка сприяє зростанню таких настроїв). Зустріла молоду жінку, співробітницю Зорі Машпроект. Каже замовлень з Росії немає, катастрофа, тільки Опозиційний блок говорить правду. Питаю, чи піде на вибори, є кандидат від Опозиційного блоку. Ні, не піде, а який сенс.

У тих, хто не визначився, свої аргументи. За будь-якого мера нічого не змінюється, всі крадуть

У тих, кому більше подобається Сенкевич, інші аргументи. Навіщо йти на вибори, подивіться, місто заліплене рекламою Дятлова, він вже переміг. Кандидат від Опозиційного блоку, звичайно, відчуває себе переможцем, у минулому пості я писала, що навіть зі ЗМІ він не вважає за потрібне спілкуватися. Але звідки така апатія? Хтось з вас взагалі думав, що Сенкевич потрапить у 2-й тур і обійде чинного мера міста? У Києві портрет Думчева теж висів на кожному стовпі. І де зараз Думчев? Розумію, що не можна порівнювати, у Дятлова дійсно є підтримка, але все ж. Хіба це привід опускати руки? Он Мішелю Терещенко нічого іншого не залишалося, як зустрічатися з людьми на вулиці. Тому що місцева влада йому не дозволяла орендувати приміщення для зустрічей з виборцями.

У тих, хто невизначився, свої аргументи. За будь-якого мера нічого не змінюється, всі крадуть. Ці будуть такими ж. Молоді, такі, сякі. Мені здається, ця кампанія - саме той випадок, коли Миколаєву потрібно визначатися в одну або іншу сторону. Подобається більше Дятлов. Ок. Харків теж живе з Кернесом, що робити. Оберете Сенкевича. Ок. Якщо буде поганим мером, його опозиція розірве у міськраді, а ви забаните навіки у фейсбуці.

Долю виборів у Миколаєві можуть вирішити не гроші, хоча і вони теж, а апатія виборців. Багато хто здався ще до виборів, а даремно.

Мені сподобалася пенсіонерка, яка прийшла в штаб Сенкевича і з порога заявила, що придумала нову тактику. Попросила агітаційний значок для своєї Барбари. Каже, що на Барбару більше звертають уваги, ніж на неї. І попросила стопку листівок теж. "Не хочу бути старим буркуном, яка тільки й робить, що скаржиться", - пояснила вона мені.

Дорогий мій Миколаїв, прекрасне місто, яке багато мені дало, не спи, а йди на вибори.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.