Нехай святкують 9-те травня

19 коментувати
Для них георгіївські стрічки, червоні прапори і Сталін – це символи не нинішньої Росії, а символи Радянського Союзу, їх колишнє життя, де вони були молоді і щасливі

Дводенне поминання закінчення Другої світової війни 8 та 9 травня – цілком прийнятний для України компроміс між «старим» і «новим». Європа відзначає закінчення Другої світової 8 травня, а в Радянському Союзі і країнах «соціалістичного табору» була прийнята дата 9 Травня – день повторного підписання Акту капітуляції на вимогу Сталіна.

Україна, з одного боку, приєднується до Європи і єдина з нею в поминанні тих трагічних подій, а з іншого – в країні живе ціле покоління людей, які звикли святкувати цю дату 9 травня.

І ті, хто воліє святкувати 9-го, як в Радянському Союзі, хай святкують 9-го. Дайте їм, тим, хто, як і раніше відчуває себе «радянськими людьми», жити спокійно. Ці люди вже не зміняться. Вони жили в Радянському Союзі, в ньому вони були щасливі і ментально вони досі там. Нове суспільство, на жаль, нічого хорошого більшості з них не дало. Так нехай спокійно доживають своє життя в СРСР.

Не потрібно забирати в них георгіївські стрічки і прапори радянської епохи. З усього Києва на ходу так званого «Безсмертного полку» зібралося більше двох тисяч в основному літніх людей. І це в багатомільйонному місті! Давайте для порівняння згадаємо Майданівське віче, де навіть літніх киян було незрівнянно більше.

Як не парадоксально, але сучасна молодь деколи знає про війну більше, ніж деякі ряджені 70-річні «ветерани»

Ну, і скажіть, кому заважали ці старі? Навіщо влаштовувати бійки? Це недоречний радикалізм, який краще було б застосувати в іншому місці і в інший час. Напевно, георгіївські стрічки та «ікона» Сталіна з'явилися серед  тих, хто простував не просто так, але знайшлися ідіоти, які на це «ведуться». Шикарна картинка для російських ЗМІ. Втім, українські медіа на це теж з радістю повелися. Хіба пара сотень людей похилого віку в стрічках – це справді важлива подія? А одна не цілком адекватна дама з портретом Сталіна – гідна освітлення подія? Ну і кому і навіщо треба було оживляти давно забуту Вітренко?

В цілому ж поминання закінчення Другої світової війни, на мій погляд, пройшло досить спокійно. Не потрібно перебільшувати значення тих поодиноких зіткнень, що сталися в ряді українських міст 9 травня. Якщо подивитися на кількість правоохоронних органів, мобілізованих для забезпечення правопорядку, стає очевидно, що очікувалися набагато більш масштабні провокації та сутички.

Треба сказати, що сам характер відзначення закінчення Другої світової війни в Україні змінюється. Раніше, за Радянського Союзу, це було торжество переможця – з парадами і бравурними маршами. Про жертви і про ціну перемоги згадували мало. Тепер війну сприймаємо у всьому її трагізмі. Можливо, зараз українці набагато краще розуміють трагічність тих подій, адже фактично наша країна знову знаходиться в стані війни. Кожного дня гинуть громадяни України. Мільйони зігнані з місць свого постійного проживання – точно так само, як у часи Другої світової.

Як не парадоксально, але нинішня молодь (що воює та очікує мобілізації, чиїх однолітків було вбито, поранено, чи вони змушені покинути свій будинок) знає про війну більше, ніж деякі ряджені 70-річні «ветерани», які дефілюють при бойових орденах, медалях і георгіївських стрічках.

Хлопці, не чіпайте їх. Зрештою, це не вони у вас стріляють. Зрозумійте, що для них георгіївські стрічки, червоні прапори та Сталін – це не символи нинішньої Росії, яка воює з нами, а символи СРСР, ностальгії за свого колишнього життя, де вони були молоді і щасливі. Ну і що? Кому вони заважають?

Більше думок тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.