Два роки потому. Майдан переміг чи програв?

13 коментувати
На відміну від часів Помаранчевої революції, сьогодні активна громадськість не «демобілізується» і намагається тримати руку на пульсі подій

Майдану два роки, а здається, що з того часу минула вічність.

Багато хто замислюється над питанням, а чи вартував він того? За що загинули люди? Майдан переміг чи програв?

Ще під час протестів ми опитували людей, які їхні основні вимоги, і на сьогоднішній день більшість з них виконано. Вимогою №1 - категоричною та безумовною - була відставка Януковича і повне перезавантаження влади - Верховної Ради та уряду. Коли після розстрілів на Майдані Янукович і тодішня опозиція під сильним тиском західних країн підписували в Києві угоду про проведення виборів восени 2014 року, ми розуміли, що цьому не бувати. Люди просто не допустили б, щоб він залишався при владі ще настільки довго. І ця мета Майдану була реалізована: новий президент, нова Верховна Рада, новий уряд.

Тим не менш, ми можемо говорити лише про часткову перемогу Майдану, так як дві інші вимоги - боротьба з корупцією, яка є головною перешкодою на шляху розвитку країни, і покарання винних у репресіях і вбивствах на Майдані - виконані не були. Провал в реалізації цих завдань експерти відзначали ще в минулому році. У цьому - дежавю.

Взагалі нинішня постмайданна ситуація нагадує події після Помаранчевої революції - те ж забуття новою владою своїх майданних обіцянок, ті ж розбірки в керівництві країни, ті ж корупційні схеми. Однак є й одна відмінність - це активне громадянське суспільство.

У 2004 році народ свято вірив у Ющенка. «Ю-щен-ко, Ю-щен-ко» - як молитва звучало не лише на Майдані, а й, здавалося, на всіх перехрестях столиці. Після обрання його президентом усі відразу розслабилися, Майдан демобілізувався, люди стали очікувати, коли народні кумири почнуть виконувати свої обіцянки.

Сьогодні особливих надій на владу ніхто не покладає. Більше того, люди в ній дуже розчаровані. На щастя, спільними зусиллями громадянського суспільства і західних партнерів України вдається просувати такі необхідні країні зміни. Активна громадськість не «демобілізується» і намагається тримати руку на пульсі подій. Інакше революція може програти.

В цілому на Майдані люди вже вдруге за недовгий час відвоювали свободу. Це важливо, але цього ніяк недостатньо. Потрібно домагатися іншого дуже важливого компонента будь-якої демократичної системи - верховенства закону. Якщо у нас вийде зробити це, то вийде і все інше. Корупція лежить важким каменем на шляху розвитку нашої країни. Прибрати її - і ми почнемо розвиватися дуже швидкими темпами: запрацює економіка, прийдуть інвестиції, гроші вийдуть з тіні і т д. Якщо ж ні - подальше існування країни є проблематичним.

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.