Чи можливе примирення українців і росіян

27 коментувати
Чи можливе примирення українців і росіян
В історії є чимало прикладів налагодження відносин після тривалих і кривавих воєн

Дані соціологів переконливо показують різку зміну в ставленні українців до Росії після трагічних подій останніх років. Так, згідно з опитуванням соціологічної групи Рейтинг, проведеним у листопаді минулого року, негативно сприймають РФ близько 60% опитаних українців, позитивно - близько 15%, нейтрально - кожен п'ятий. Це притому, що до анексії Криму і війни в Донбасі позитивно до Росії ставилися близько 80% українців.

Подібний зсув у громадських думках недивний. Як ще можна ставитися до агресора? Інше питання, чи можливе між українцями і росіянами примирення після такого болючого конфлікту?

В історії є чимало прикладів налагодження відносин після тривалих і кривавих воєн: німці і поляки, французи й інші нації, окуповані фашистською Німеччиною під час Другої світової війни, британці та французи після численних англо-французьких воєн, у тому числі Столітньої війни. Жорстокі історичні розборки між Польщею та Україною, а сьогодні, згідно з опитуваннями, поляки – наші перші друзі.

Росіяни повинні покаятися за скоєне

З Росією примирення теж можливе, але з умовами. По-перше, росіяни мають припинити вести проти нас війну. По-друге, звільнити окуповані території. По-третє, покаятися за скоєне, усвідомити, що їхня країна спровокувала нинішній кривавий конфлікт на сході України. Крім того, існує такий механізм відшкодування заподіяної шкоди як компенсації.

У 80-ті мені довелося бувати в Польщі у колишньому концтаборі Освенцим. Там працювали молоді студенти з Німеччини, притому Західної, так звані «спокутувачі». Молоді люди щороку приїжджали сюди безоплатно працювати: прибирати територію, щось ремонтувати, оскільки вважали за необхідне спокутувати історичну провину своєї нації, хоча самі, природно, ні в чому не винні.

Спірно, наскільки нинішня Росія може відповідати за історичні злочини попередньої російської влади проти українського народу, наприклад, Голодомор. Але, як мінімум, вони повинні дати належну оцінку цієї події – що це дійсно був цілеспрямований геноцид українського селянства, а не просто «несприятливі для врожаю погодні умови».

Але до того часу, поки Росія окупує Крим, постачає зброєю бойовиків на Донбасі, які вбивають громадян України, та бере безпосередню участь у війні на боці сепаратистів, ні про яке примирення не може бути мови.

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.