Система, яка руйнує Україну

0 коментувати
Підкуп і хабар переслідують середньостатистичного українця від народження до смерті

- Чому ви не берете участь у тендері в нашому міністерстві?

- Я підозрюю, що не зможу виграти його.

- Сперечаємося на 20% від суми тендеру, що виграєте?

Ми часто говоримо, що у нас корумпована держава. Що це означає? Що таке корупція, про яку всі говорять, з якої всі борються, але яка продовжує поглинати і руйнувати Україну?

Корупція (лат. corruptio - підкуп, псування) - термін, який означає використання посадовою особою своїх владних повноважень і довірених йому прав, а також пов'язаних з цим офіційним статусом авторитету, можливостей, зв'язків в цілях особистої вигоди. Корупцією називають також підкуп посадових осіб, їх продажність, що типово для мафіозних держав. Відповідний термін у європейських мовах зазвичай має більш широку семантику, що випливає з первинного значення вихідного латинського слова.

Корупція в Україні - дивовижне поєднання обох понять. Це і розтління суспільства через фактично нульову відразу до корупції, коли корупція сприймається як буденність і норма. Як приклад, роздача гречки, пайків або створення "мереж", які голосують за гроші під час виборів. Для когось це норма, але це та сама корупція. Це і практично державна політика, за якої людині не дають можливості чесно працювати на державу за гідну плату, але створюють умови, за яких вона може отримати хабар і за рахунок цього поліпшити своє фінансове становище. Багато видів корупції аналогічні шахрайству, яке здійснює посадова особа, і відносяться до категорії злочинів проти державної влади.

Якщо кожен з нас в певний момент не скаже «стоп» корупції, шансу зламати цю систему не буде

Підкуп і хабарі, які маскують за красивими назвами, як "подарунок", "вдячність" або "частка", переслідують середньостатистичного українця від народження до смерті. Ми звикли до того, що треба дати в пологовому будинку. Хочеш віддати дитину в дитсадок, а черга настільки велика, що до школи можна зовсім в садок не потрапити? Становище можна виправити - дати хабар. Хабарі дають повсюдно. У школах, інститутах, лікарнях, поліклініках, військкоматах, РДА, КМДА, в паспортних столах, міліції, прокуратурі і Жеках. І навіть після вашої смерті доведеться дати хабар. Отримати ділянку під поховання просто "з вулиці" фактично неможливо. До речі, щоб отримати землю, призначену за законом кожному українцю, потрібно пройти дев'ять кіл пекла. Давши на лапу, ви спростите собі життя та заощадите масу часу.

Корупція - це не міфічна тітка, яка заважає всім жити, а складова частина нашого повсякденного життя. Вона базується на тому, що ми до неї звикли. І якщо ми хочемо перемогти цю біду, то необхідно воювати з нею на всіх рівнях. Не тільки перестати вимагати, щоб державні службовці брали хабарі, але і не давати їх. Ніде. Нікому. Та ніколи. І необхідно привертати до кожного випадку, до кожної персони, до кожної події увагу людей і громадянських рухів, у яких нульова толерантність до корупції. А таких чимало.

Я знаю, що це непросто. Розумію, що система в Україні вибудувана так, що хабар спрощує життя. Але якщо кожен з нас, повторюю, кожен, в певний момент не скаже «стоп» корупції, то шансу зламати цю систему у нас не з'явиться. Кожен підкуп посадової особи, кожна "подяка" лише цементують її. Моральні норми та етичні стандарти повинні стати базисом для цієї боротьби, а головним стримуючим чинником - ризик викриття і покарання.

Подумайте, чи бажаєте ви своїм дітям і онукам так само жити в цій гнилій системі? Після цієї відповіді у вас з'явиться вибір. Або ви будете виправдовувати свої дії благими намірами, або будете боротися з корупцією в ім'я нормального майбутнього для наших нащадків. Змогли змінитися самі? Змінюйте своїх рідних, близьких, сусідів і своє оточення. Вода точить камінь. А значить, у нас все має вийти.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.