Реквієм за 2015 роком

14 коментувати
Ми живемо в колообігу протиріч. Ми - це збірний образ українця моделі 2015 року. І ця модель не просто морально застаріла, вона вичерпала себе

В дивовижний час живемо. Скидаємо з п'єдесталів старих ідолів і зводимо нових кумирів. Чергуємо ганьбу з перемогою. Бажаємо змін і нікому не віримо. Вибираємо собі слуг народу, а отримуємо господарів. Голосуємо не за нових політиків, які дають шанс на зміни, а за старих політичних банкрутів. Хочемо незалежних політиків, але не хочемо вірити, що такі є. Кричимо "Всі - злодії", але самі в політику не йдемо. Вимагаємо змін, щоб все, одразу і зараз, але не хочемо самі змінюватися.

Згодні повірити в солодку брехню, але не любимо гірку правду. Замість цінностей боремося за ціну, а замість експертів віримо пророкам. Ми вимагаємо, щоб нас якісно обслуговували, але забуваємо подякувати за отримане. Чекаємо, що влада буде на нас працювати, але відмовляємо їй у праві на відпочинок.

Не платимо податки, але вимагаємо виконання зобов'язань держави перед нами. Рвемо глотку в боротьбі за свободу слова, але не готові слухати альтернативні думки. Обурюємося титушкам опонента, але кличемо на допомогу собі таких же титушок, правда, називаючи їх "силовою підтримкою".

Ми живемо в коловороті протиріч. Ми - це збірний образ українця моделі 2015 року. І ця модель не просто морально застаріла, вона вичерпала себе. Якщо модель самостійно не проапгрейдити в 2016 році, то і чекати змін в Україні не доведеться.

Замість цінностей ми боремося за ціну, а замість експертів віримо пророкам

І єдине вірне рішення в цьому питанні - новий загальний соціальний договір. Досить рвати Україну на частини територіально, економічно, історично, політично, лінгвістично або ще, як завгодно. Її потрібно зшивати. Але для цього потрібен новий соціальний договір. І з ним повинні погодитися всі, а не тільки ті, хто напише його і озвучить.

На чому він повинен базуватися? Ось кілька тез:

1. На чолі всього повинен стояти закон. Сила права, а не право сили.

2. Територіальна цілісність і неподільність України.

3. Верховенство особистої свободи індивідуума, особистої відповідальності та суспільної моралі.

4. Протест проти будь-якого прояву корупції та порушення особистої свободи.

5. Побудова громадянського суспільства на основі взаємної поваги свобод кожного члена суспільства.

6. Вільне підприємництво, вільна і відкрита торгівля і конкуренція, мінімальне регулювання і компактне державне управління економікою як основний каталізатор індивідуальних свобод, особистого і національного добробуту.

7. Закладання якісно нових засад економічного розвитку неоліберальної моделі демократії.

8. Максимальне спрощення фіскальних і дозвільних механізмів.

9. Расова, релігійна, національна та гендерна терпимість, але в той же час суспільна підтримка розвитку інституту традиційної сім'ї як основного елементу суспільства та основи процвітання здорової нації.

10. Побудова світської, а не клерикальної держави.

І все це повинно будуватися на Взаємоповазі та Взаєморозумінні. Так, саме так, з великої великої літери.

Минулий 2015 рік можна порівняти з уроком у школі. За підсумком за цей урок оцінка поставлена явно незадовільна. Час провести роботу над помилками. А то ж не на другий рік залишать, а виженуть до чортової матері, без права на виправлення. Поки ж шанс на виправлення є. Нерозумно ним не скористатися. І завжди потрібно пам'ятати, що будь-які зміни варто починати з себе. Тоді є велика ймовірність того, що в результаті можна добитися необхідного результату.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.