Про що я хочу попередити українську владу

3 коментувати
МВФ - не ласкавий і ніжний партнер, а жорсткий кредитор, що відстоює свої інтереси

Сьогодні, після довгої і тривалої перерви, почне працювати Верховна Рада. Правда, не з 10 ранку, а з 16:00. Ну, це зрозуміло: нова коаліція - нові порядки. Не факт, що мені вдасться виступити з трибуни ВР, але факт, що мене читають багато колег по парламенту і чимало українців. Тому і хочу звернутися до всіх відразу: до перших - з попередженням, а до других - з роз'ясненням.

Колеги, якщо ви спробуєте знову продавлювати свої законопроекти під девізом «без цих законів МВФ грошей не дасть, а хто не проголосує - той агент Путіна», то поспішаю вас розчарувати. Це не працює. Справа в тому, що кредити не можуть формувати бюджет країни. Це абсолютно хибна практика. Дохідна частина державного бюджету формується з державних доходів. А вони складаються з:

Податкових надходжень:

1. Прибутковий податок, податок на прибуток;
2. Відрахування в державні соціальні фонди;
3. Податки, що знімаються в залежності від фонду оплати праці;
4. Податки на власність;
5. Непрямі податки на товари і послуги;
6. Податки на зовнішню торгівлю і зовнішньоекономічні операції;
6. Інші податки, збори і мита.

Неподаткових надходжень:

1. Доходи від власності та підприємницької діяльності;
2. Адміністративні збори та платежі, доходи від продажу;
3. Надходження по штрафах і санкціях;
4. Інші неподаткові надходження.

Доходів від операцій з капіталом:

Закінчуйте свою битву за вчора, ви її вже програли

1. Продаж основного капіталу;
2. Доходи від реалізації державних запасів;
3. Доходи від продажу землі;
4. Доходи від продажу державних підприємств.
5. Надходження капітальних трансфертів з недержавних джерел.

Як бачите, кредити не є державними доходами. Тому задумайтеся про законопроекти, які дадуть можливість реанімувати економіку, створити нові робочі місця, збільшити ВВП, а не дозволяють брати кредити, які віддаватимуть вже наші онуки. Закінчуйте свою битву за вчора, ви вже програли. Боротися потрібно за майбутнє. За майбутнє України. Але його виключно на кредитах не створити.

МВФ - не ласкавий і ніжний партнер, а жорсткий кредитор, що відстоює свої інтереси. Тому не варто сподіватися на гроші Фонду, як на чарівну паличку. Пора звільнятися від кредитного ярма - через лібералізацію податкової політики, допомогу малому та середньому бізнесу, створення комфортних умов для внутрішнього і зовнішнього інвестора, а також створення нової економічної доктрини. Не можете або не хочете? Тоді будуть перевибори, яких ви панічно боїтеся, і багато хто з вас відправиться на смітник історії.

Тому закінчуйте з законопроектами, які лобіюють ваші спонсори і олігархи за вашими спинами. Не дискутуйте про персоналії, а переходьте до суті і смислів. Та зробіть вибір: будете ви жити в Україні чи ні. А щодо ваших дій буде зрозуміло, де ви збираєтеся жити - в Україні чи Австрії, США, Англії, Росії. Робіть вибір. І, як казав класик, час не чекає.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.