Чекаємо на арешти тих, хто грабував за часів Януковича, та робить це зараз

15 коментувати
Головний іспит на зрілість влада пройде лише тоді, коли покарає усіх корупціонерів, незалежно від того, в опозиції вони чи ні

За будь-яким злочином повинно слідувати покарання. Розуміння того, що покарання неминуче, є стримуючим елементом. І затримання порушника лише підтверджує неминучість кари. Так роблять у США, Румунії, Японії, Ізраїлі та в інших країнах, де борються не тільки з корупцією, але і з іншими злочинами, вчинюваними високопосадовцями.

Наприклад, в 2011 році був заарештований член Сенату американського штату Нью-Йорк Карл Крюгер за звинуваченням у корупції та відмиванні грошей. У 2012 році в США заарештований сенатор-республіканець від штату Айдахо Майкл Крапо, який керував автомобілем у стані алкогольного сп'яніння. У 2013 році був заарештований сенатор Малкольм Сміт, член Демократичної партії, за спробу "купити" крісло мера Нью-Йорка. А в 2014 Міністерство юстиції США пред'явило звинувачення сенаторові від Демократичної партії Роберту Менедесу, що складається з 14 пунктів, в тому числі шахрайство з електронними засобами та вступ у змову з метою отримання хабара. Румунський парламентарій-консерватор Георге Коман, раніше викритий у корупції і позбавлений імунітету, був засуджений судом до 29 діб попереднього арешту.

Коли ми з делегацією з ВР були в Ізраїлі, то нам розповіли про два факти. Перший - в 2014 році окружний суд Тель-Авіва засудив Ехуда Ольмерта, колишнього прем'єр-міністра Ізраїлю, до шести років тюремного ув'язнення, штрафу в мільйон шекелів (близько 300 000 доларів), двох років умовно і конфіскації майна на 650 000 шекелів. Ольмерта звинувачували в отриманні великих хабарів за сприяння у будівництві престижного житлового комплексу в Єрусалимі в 2008 році. Так звана "справа Холіленд" стало причиною відставки Ольмерта з посади голови кабінету міністрів.

Разом з Ольмертом були засуджені до різних термінів ув'язнення ряд чиновників мерії, будівельні підрядники, деякі технічні працівники і численні посередники. А друга фактом є те, що в 2010 році до семи років ув'язнення за зґвалтування і перешкоджання слідству був засуджений екс-президент Ізраїлю Моше Кацав. Ізраїльтяни пояснили такі жорсткі рішення по відношенню до високопосадових злочинців тим, що викриття хабарників у вищих ешелонах чиновництва демонструє непохитність держави карати злочинців і попереджає про неминучість покарання всіх інших.

А головний іспит на зрілість влада пройде лише тоді, коли буде карати без виключення всіх корупціонерів, незалежно від того в опозиції вони знаходяться або у владі. Тому, щоб переконатися в системному підході, чекаємо на арешти тих, хто грабував за часів Януковича, і грабує Україну зараз, кришує контрабанду, бере участь у корупційних схемах і годується з держпідприємств через свої "прокладки". І арешти повинні слідувати, незважаючи на чини і незалежно сидять ці люди в Кабміні чи в ВР. Тільки таким чином можна повернути довіру до влади і віру українців у справедливість.

І ще. Назвати злодія злодієм має право у нас виключно прокуратура і суд, а не журналісти, депутати чи бабусі біля під'їзду. А до цього діє презумпція невинності. Тому докази повинні бути безперечними.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.