Критикувати потрібно популістів

7 коментувати
Я помітив, що в Україні головні популісти не зазнають критики. І гірші сили користуються цією ситуацією

Критикувати потрібно насамперед популістів, у вашому випадку — опозицію. Адже якщо лаяти тільки уряд, який набагато кращий, ніж опозиція, то популісти виграють.

Я помітив, що в Україні головні популісти не зазнають критики в більшості медіа. А тільки уряд або президент. І гірші сили користуються цією ситуацією.

Це не означає, що уряд провів усі потрібні реформи. Але треба пам'ятати про такий перекос.

У кожній країні є популісти. Це люди, які виступають за більше втручання політики в економіку. На їхню думку, потрібно ще більше державної власності, різних регулювань на користь окремих сил, менше чесної конкуренції. Більше витрат з бюджету, хоча Україні їх потрібно обмежувати. Більше привілеїв замість рівних умов для всіх.

Я згадую обстановку в Україні в 2014 році. Це була катастрофа через діяльність Януковича і агресію Росії. Була загрозлива ситуація. Бюджетний дефіцит становив 10%, зараз 3%. Інфляція — близько 60%, тепер — близько 10%. Банківська система перебувала під величезною загрозою.

У кожній країні є популісти. Це люди, які виступають за більше втручання політики в економіку

Багато було зроблено пані Гонтаревою. Прекрасна робота її команди. Якщо порівняти з роботою попередньої команди — а треба завжди порівнювати, щоб отримати об'єктивну оцінку,— це великий успіх.

Говорячи про конкретні кроки, відзначу успіх Нафтогазу, який раніше був осередком корупції. Але цю реформу ще треба завершити. Також відзначу фіскальну політику, завдяки якій не сталася катастрофа. Особливо я хотів би згадати про те, що скоротилася інфляція. Був успішний перехід до плаваючого курсу та інфляційного таргетування. Така система працює в Польщі та інших країнах. Великим успіхом стала реструктуризація банківської системи, хоча її ще необхідно закінчити.

З'явилися передумови для реформи судової системи. І важливий крок у боротьбі з корупцією — введення електронного декларування. З іншого боку, я здивований, чому не проведена приватизація. В Україні багато державних підприємств, що приносять збитки. Але не приватизовані з-поміж них навіть невеликі.

Ми пропонували використовувати для цього процесу систему ProZorro — продавати майно і активи. ProZorro — велике досягнення громадянського суспільства.

Для прискорення початку економічного зростання необхідно провести структурні реформи в економіці. Такі як приватизація, демонополізація, стабілізація державних фінансів, продовження боротьби за скорочення інфляції. Це найголовніші проблеми.

Але, на жаль, я не володію повною інформацією. Я, наприклад, не знаю, що гальмує приватизацію, чому немає ринку землі в Україні. Але мені здається, що це перемога популістів, що реформатори злякалися.

Але відкрити ринок землі можна — правильною комунікацією. Розвіяти безліч міфів щодо ринку землі, щоб люди перестали підтримувати популістів. І я сподіваюся, що цього року це буде зроблено.

За матеріалами інтерв'ю Лешека Бальцеровича, опублікованому у журналі Новое Время від 17 березня 2017 року. Повну версію інтерв'ю читайте тут

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     
Лєшек Бальцерович
Лєшек Бальцерович

Польський економіст і політик

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.