Злі дядьки поскуповують усю землю

5 коментувати
Продовженням мораторію державна машина прив'язала людей до землі, позбавивши їх права вибору

Я сподівався, що ринок землі України почне потихеньку входити в свої права, але, на жаль, цього в черговий раз не відбулося. Мораторій на купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення продовжений до 1 січня 2017 року. А це означає, що громадяни України не зможуть продати свої ділянки і скористатися своїми грошима, замороженими в земельних наділах. Фактично, державна машина прив'язала людей до землі, позбавивши їх права вибору.

Близько 31% населення України проживає в сільській місцевості. При цьому виробляють і продають вони в сукупності лише 10% від ВВП на рік. Як бачите, диспропорція. Це говорить про те, що сільське населення не тільки маловиробниче (і справа, звичайно, не в менталітеті, а в умовах, створених державою), але і потребує додаткового бюджетного фінансування.

Щорічно сільське господарство вигрібає з бюджету України 4,5 млрд. грн. І навіть не потрібно детально розбиратися, на які такі субсидії і дотації йдуть ці гроші. Досить побачити різницю між людьми, зайнятими в сільському господарстві та аграріями. Перші мають вельми сумний вигляд і такі ж доходи, другі проводять час в елітних ресторанах. Якщо запитати аграрія, одягненого з голочки, який припаркував свій Jeep Cherokee під вікнами свого шикарного офісу, чим він займається, він, звичайно, гордо скаже: сільським господарством. І, не здригнувши бровою, почне розповідати щось про патріотизм, чорнозем і перші місця в світі, які Україна займає по виробництву якихось чергових культур. А ще, виявляється, найбільш зернове місце в Україні - це Київ. За статистикою тут все має бути засіяно пшеницею, бо саме звідси йде левова частка експорту.

Так кому ж вигідно ненабуття законом чинності? Звичайно ж, тим, хто безкоштовно отримав паї, ділянки селян, і аграріям.

В Україну могли б поїхати європейські фермери, щоб вкласти гроші в землю

Найсумніше, що ринок землі - це та сама інвестиційна привабливість, про яку влада так бравурно віщає з телевізора. В Україну могли б поїхати європейські фермери, щоб вкласти гроші в землю.

Є точка зору, що в Україну приїдуть злі дядьки і скуплять всю землю. В Америці, наприклад, нерезиденти можуть вільно купувати і продавати землю. І США від цього в рабство не потрапили. Більше того, цю землю сільськогосподарського призначення не надто й поспішають купувати, тому що для врожаю стільки землі і фермерських господарств просто не потрібно. По експорту пшениці, кукурудзи, рису США займають перші місця у світі. І зайнято в сільськогосподарській сфері 1,5% населення Америки.

В Україні грабунок бюджету триває. І ті політичні сили, які підтримують мораторій, скоюють злочин проти прийдешніх поколінь, перетворюючи Україну на відсталу аграрну країну з біднішим нещасливим і нереалізованим населенням.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.