Зеленський просто не подумав

34 коментувати
Політична сатира повинна бути продуктом для внутрішнього користування. Інакше вона виглядає бридко і по-колаборантськи

Зеленський і «95 квартал» не страждають від нестачі фінансів. Це не той випадок, коли заради високого гонорару і прибутків люди готові йти на все.

Творчий колектив «95 кварталу» - вдалий вітчизняний проект. Один з небагатьох з прекрасними авторами, правильним розкручуванням і хорошими прибутками. Це представники сьогоднішньої інтелектуальної та культурної еліти України, яскравий приклад для наслідування. Але і у них бувають промахи.

Звичайно, не варто жартувати про Україну на гастролях в Росії. Це неетично. Звичайно, порівняння країни з порноактрисою під дружний регіт росіян було ударом по гордості і національним символам України. Але справа не в тому, що Україна, яка готова прийняти фінансову допомогу від усіх, хто її пропонує, не схожа на порноактрису. Схожа на порноактрису політична еліта, яка лягає під всіх, хто готовий дати гроші. Справа в тому, що політична сатира повинна бути продуктом для внутрішнього користування. Інакше вона виглядає бридко і по-колаборантськи.

Люди досі пам'ятають, як Тимошенко хихотіла над жартом Путіна про Ющенка на прес-конференції в 2009 році. Негарно. І це не має відношення до гумору.

Уявіть собі, як безглуздо виглядав би відомий комік Джордж Карлінг, який висміює американців і американський спосіб життя, якби він виступав, наприклад, в тій же Юрмалі. «Вітаю, шановні росіяни! Ми, американці, такі придурки». Але, коли він робив це в США для місцевої публіки, це сприймалося на «ура» і виглядало доречним. Напевно, Карлінг ніколи не погодився б жартувати над своєю державою, обзиваючи президента, прем'єра і населення Америки останніми словами перед будь-якою іншою аудиторією, крім американської.

Не варто жартувати про Україну на гастролях в Росії

Це питання етики - що може дозволити собі успішна людина, політик, артист, учений, громадський діяч за кордоном.

На місці Зеленського я б просто вибачився за неправильне стратегічне рішення, не влаштовуючи цю божевільну гру в критику. Потрібно обережніше ставитися до свого статусу. Велике ім'я - велика відповідальність.

Ще раз хочу підкреслити: «95 квартал» не хотів принижувати Україну і українців. Просто не подумали.

https://nv.ua/ukr/ukraine/events/budemo-tse-robiti-i-nadali-kvartal-95-prokomentuvav-svij-skandalnij-vistup-v-jurmali-218405.html

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.