Чому Лагард подобається те, що відбувається в Україні

32 коментувати
Нам належить усвідомити, що шлях кредитного співробітництва з ЄС не менш згубний, ніж підпорядкування Росії

Директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард зустрілася сьогодні з президентом України Петром Порошенком. Вона заявила, що світ здивований тією швидкістю, з якою українська економіка відновлюється.

В Україні 16%-е падіння ВВП, тінізація і без того тіньової економіки (офіційно озвучена цифра в цьому році — 47%), падіння національної грошової одиниці в три рази, скорочення ділової активності. А Лагард вперто каже, що «економіка стає потужнішою». І це покажуть у новинах, щоб нещасні жителі України отримали черговий міраж поліпшень.

Краще б по всій країні у вечірньому випуску новин сказали про те, що ми скочуємося у прірву. І чим далі, тим глибше.

Перший крок до зцілення — визнати проблему. Громадяни України повинні задуматися, до чого призведе накачування злиденної країни кредитними фінансами за умови, що сама країна не стає вигіднішою для місцевого бізнесу та іноземних капіталів. У нас є наочний приклад того, що буде: це Греція, яку при потуранні місцевої влади Європа разом з світовими фінансовими інститутами довела до повного банкрутства.

Грошей у борг грекам виділяли стільки, скільки вони просили. У підсумку бюджет все одно порожній, бізнес відпочиває в тіні, корупція як була, так і залишилася. І Греція, як і раніше просить в борг.

Міжнародні корпорації хочуть розібрати українські ресурси за борги, а для цього потрібно накачати країну боргами

Проблема греків в тому, що меркантильний інтерес переміг здоровий глузд. В Україні ситуація така ж, тільки рівень доходів населення на порядок нижчий.

Чому міжнародні кредитні інститути продовжують давати гроші урядам без ідей? Адже вони прекрасно розуміють, що отримують вічного боржника. Це економічне вбивство.

Греція економічно вбита, тепер з нею можна на вкрай вигідних умовах домовлятися про користування національними ресурсами, об'єктами туризму, промисловості тощо. Той же шлях, судячи з усього, чекає і Україну: «Ми даватимемо вам стільки грошей, щоб ви не звалилися в дефолт, а насправді розоримо вашу країну, щоб потім забрати ваші ресурси». І поки уряд справляється із завданням.

Саме тому Лагард подобається те, що відбувається з українською економікою.

Їй подобаються потроєні тарифи ЖКГ, їй подобається, що ми опустили гривню, їй подобається, як ми стабілізували макроекономічні показники. Вона мовчить тільки про те, що в Україну як і раніше не йдуть гроші, що 3500 збиткових держпідприємств грабують бюджет країни, і ще про два-три десятки ключових і вбивчих для економіки проблем. Засмаглі європейські дядьки і тітки спостерігають за тим, як розоряється Україна, потураючи злодійським схемам уряду.

Громадянин України відчайдушно чинить опір тому, щоб бути виштовхнутим в тінь, але уряд з його податковими реформами змушує його стає правопорушником — торгувати з рук, приховувати доходи, підробляти документи, давати хабара. А державний чиновник живе не по коштах, розкрадаючи державні підприємства, отримуючи конверти з вдячністю за дозволи, купуючи нерухомість за кордоном і дорогі авто.

Чомусь пані Лагард не поставила питання про те, щоб податкова система України була кардинально спрощена, держпідприємства розпродані, щоб була введена мультивалютність. Міжнародні корпорації хочуть розібрати українські ресурси за борги, а для цього потрібно накачати країну боргами.

Ще два-три роки тому експертна спільнота обговорювала можливі схеми політичного та економічного зближення з Росією. На щастя, сьогодні всім очевидно, що для України згубний шлях співдружності з Росією. Тепер нам належить усвідомити, що шлях кредитного співробітництва з ЄС не менш згубний. Єдиний вихід з бідності — це шлях нейтралітету, шлях економічних свобод, відкритих кордонів, відкритого ринку землі, роздержавлення, мультивалютності, найнижчих податків. Нам самим доведеться витягти себе з болота. І для цього нам потрібні не кредити, а власний потік грошей.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.