Американці захотіли змін

2 коментувати
У громадян США більше надій на мільярдера Трампа, який все життя будував свою бізнес-імперію, ніж на політика з багатим досвідом Клінтон

Ранок. На телевізійних картинках два зображення. На одному — радісні люди в червоних кепках, які сповнені наснаги. На іншому — сіре похмуре видовище людей з погаслими поглядами. Зверху, над обома групами людей, рахунок.

Дональд Трамп, кандидат від Республіканської партії, здобув перемогу на виборах у США.

Голова виборчого штабу Гілларі Клінтон виходить до людей, дякує всім за підтримку і просить публіку розійтися по домівках — ранок мудріший за вечір. Штаб Клінтон розходиться, а в цей час у штабі Трампа наростає наснага. Вони точно знають, Трамп розгромив всіх своїх опонентів і став 45-м президентом Америки.

По суті, ця перемога стала вироком для частини американського істеблішменту. Політична культура США, що ще вчора виштовхнула на вершину влади досвідчених державних діячів, сьогодні зажадала лідера зовсім іншого складу і темпераменту. Американці захотіли президента, який може запалити мрію.

Американці заявили всьому світу: ми хочемо зробити свою країну ще більш великою, і обрали слоган виборчої кампанії Трампа «зробимо Америку знову великою». У громадян США більше надій на мільярдера Трампа, який все життя будував свою бізнес-імперію, ніж на політика з незвичайною долею і багатим досвідом Клінтон.

У Трампа крутий норов, він імпульсивний і виглядає незвично на тлі передбачуваних політиків

Гілларі не змогла вийти до свого штабу, що заповнив стадіон, і розділити з ними гіркоту програшу. Звичайно, їй можна тільки поспівчувати. Можливо, їй просто стало зле. Я знаю цей стан по собі: коли програєш вибори, відчуття таке, ніби у тебе відібрали майбутнє. Ще годину тому були плани, цілі, тактичні завдання, і раптом, в один момент все це зникає. Підкошуються ноги опускаються руки. Ти просто провалюєшся в прірву.

Демократи програли за всіма статтями і параметрами: президентство, Конгрес, Палату представників США. Політика Барака Обами, який, як і Клінтон, є членом Демократичної партії, призвела до розчарування американців у «класичному», спокійному, успішному президентові. Американцям просто стало нудно слухати ідеальні промови Обами. Вони захотіли чогось іншого.

Американці захотіли змін. І Трамп став символом Америки на цьому етапі розвитку. У нього крутий норов, він імпульсивний і виглядає незвично на тлі передбачуваних політиків.

Як президентство Трампа позначиться на Україні

Для США наша країна – територія, що розвивається, яка перебуває у сфері інтересів Америки, хто б не став її президентом. Україна залишиться одним з непрямих способів тиску на Росію, тому Трамп буде робити все, щоб Україна рухалася в американському фарватері. У довгостроковій перспективі Україна для США — частина об'єднаного світу з єдиним урядом з політичним центром в Америці. Тому я б порадив нашим українським нуворишам співпрацювати і не перешкоджати зміні України. США будуть продовжувати шантажувати наш істеблішмент кредитами, змушуючи його проводити реформи.

Як президентство Трампа позначиться на Росії

А кремлівські політичні карлики, які сподіваються на преференції через перемогу Трампа, дуже розчаруються. Хто б не стояв на чолі Америки, місія США залишиться незмінною — поширювати демократичні цінності у всьому світі й стати державою №1 у світі. Америка продовжить рухатися до світового панування.

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.