Що США повинні показати Путіну

1 коментувати
Російський президент очікує, що роз'єднаний Захід відступить. Його слід переконати в протилежному

Адміністрація Обами не виявила ніякої цікавості до того, щоб змагатися з Росією у військовій сфері в Сирії, і тепер, ймовірно, розуміє, що інтереси Росії та Америки у сфері безпеки практично ніде не збігаються.

Москва не зацікавлена в ініціативах щодо контролю над ядерним озброєнням і підтримує договори про нерозповсюдження тільки на словах (наприклад, РФ нічим не допомагає у розв'язанні проблеми Північної Кореї, чітко дотримуючись прикладу Китаю, а також не бере участі в подальшому забезпеченні угоди у форматі 5+1 з Іраном). Вона ніяк не допомагає утримати від розпаду понівечений війною Афганістан або зупинити конфлікт в Ємені. Сирія була єдиною зоною гарячої війни, де співпраця раніше здавалася можливою, але Москва показала, що це не так. Джону Керрі, ймовірно, доведеться змиритися з сумним фактом, що на цей момент конструктивні варіанти співпраці з Росією вичерпалися.

Це ставить перед американською адміністрацією, яка йде, непросте завдання врятувати Алеппо від подальшої гуманітарної катастрофи без провокування збройного зіткнення з РФ.

Вашингтон може виявити, що багато учасників сирійської катастрофи – включно з Йорданією і, можливо, навіть Туреччиною – відрізняються набагато більшим почуттям відповідальності, ніж Москва. Їх дуже непокоїла монополізація постконфліктного врегулювання Керрі і Лавровим. Для адміністрації Обами, можливо, набагато вигідніше активно співпрацювати з цими сторонами, яким є що втрачати в разі продовження війни – або перемоги Башара Асада.

Господар Кремля, насправді, не такий вже й хороший у балансуванні на межі війни

Що стосується Росії, то США слід продемонструвати – рішуче, але не грубо – що «незамінність» Кремля – не більше ніж порожня гра, оскільки він не інвестує політичний капітал або матеріальні ресурси у забезпечення миру.

Путін, насправді, не такий вже й хороший у балансуванні на межі війни і майже напевно віддасть перевагу деескалації перед конфронтацією, але він очікує, що роз'єднаний Захід відступить. Його слід переконати в протилежному. Не так давно Путін озвучив довгий список умов, необхідних для продовження домовленості з США про утилізацію плутонію, серед яких виведення батальйонів НАТО з країн Балтії і компенсування Росії збитків, завданих санкціями. Це дозволяє припустити, що він або говорить не всерйоз, або переоцінює важливість угоди про утилізацію плутонію для США.

Вашингтон, зрозуміло, не погодиться на жодну з цих вимог, але можливо – навіть до відставки нинішнього президента – показати, що гра Росії шкодить їй самій. Почалися розмови про нові санкції, особливо в Німеччині, але це навряд чи ефективна відповідь. Політичні хвастощі Москви підкреслюється постійним військовим блефом, оскільки реальні її військові потуги в Сирії вельми скромні. Життєво необхідно зловити Росію на цьому блефові, не спровокувавши її при цьому на пряме зіткнення.

Криза у відносинах з Росією, і особливо поведінка РФ у сирійській війні стали несподівано важливою темою американської президентської кампанії. Це означає, що нова адміністрація може почати з низки жорстких заяв, а не з чистого аркуша. Значущість риторики під час кампанії невелика, але новому президентові доведеться продемонструвати як готовність протистояти експериментам Росії щодо проекції сили, так і готовність відновити Сирію після катастрофи, яку їй довелося пережити.

Москва може спробувати перешкодити врегулюванню в Сирії, але вона вже працює на межі своїх ресурсів і здатності підтримувати режим Асада.

США, які вже взяли на себе провідну роль в боротьбі з ІД, мають також очолити широку коаліцію, завдання якої відновити поранену Сирію після того, як конфлікт закінчиться. Росія не може бути помічником у розв'язанні проблеми, а значить, до неї потрібно ставитися, як до частини проблеми.

Більше не можна тішитися ілюзіями щодо того, хто такий Путін, і на його спроби випробувати на міцність США потрібно дати адекватну відповідь – в Сирії і не тільки.

Переклад НВ

Новое Время володіє ексклюзивним правом на переклад і публікацію колонок. Републікування повної версії тексту заборонено

Оригінал

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.