Здрастуй, Батьківщино. ФСБ і кордон на замку

1 коментувати
Напружене нервове очікування в Росії взагалі нікуди не йде. Тумблер автоматом включається при перетині кордону на в'їзд

Сусіди в літаку. Вона - помічник керівника. Повна, не дуже акуратна, без смаку одягнена. Тобто не безмозка блондинка. Взята на роботу за розум. Він - власник невеликого бізнесу. У футболці якогось російського яхт-клубу.

"-Ви знаєте, - каже вона, - я вже хотіла скасовувати поїздку. Коли побачила по телевізору, що тут, у Будапешті робиться, яка ситуація на вокзалі, вже стала бояться. Незрозуміло - доїдеш, не доїдеш. Ці арабські біженці..." - ну, думаю, дві з половиною години ватних розмов про крах Європи - це саме те, чого мені так не вистачало. Спасибі Тобі, Господи. З почуттям гумору у тебе все добре.

"-Але ж це неправда, - раптом продовжує вона. - Ну нічого ж цього немає. Навіщо вони брешуть? Люди ж справи свої планують. Поїздки, зустрічі. А вони так брешуть".

"-Так, так, - іронічно посміхається любитель російської яхтингу. - "Загибель Європи", все вірно. Загинула вже, так. У радіоактивний попіл". Нічого собі, думаю. Ні, хлопче. Вибач, там, нагорі. Даремно я на Тебе гнав. Нормально. Піде. Сусіди хороші.

У Внуково, коли літак вже вишикувався на паспортному контролі, вперед вийшов хлопець років тридцяти, в окулярах. З вигляду програміст. Округлий, такий добрий. Усміхається: "Товариші пасажири, хвилиночку уваги!".

Поїдеш зараз із героїном у ковбасі свідчення на Яценюка в Бородінській битві давати, нацзрадник!

Перша реакція - недовіра. Гербалайф в аеропорту? Якісь нові правила повернення на батьківщину для пейзанів? Всім здати паспорти, зняти штани і в кут на коліна на горох?

«-Товариші пасажири, хвилиночку уваги! В аеропорту Будапешта був знайдений ай-пед, останньої моделі, білий». Нічого собі! Ну, заплакана симпатична дівчина (поганеньке кіно, звичайно, але я в таких випадках навіть таку дешеву драматургію підтримую обома руками, а раптом у них все складеться), сльози по колу другий раз - тепер уже від радості, усмішки, всім добре.

І черга раптом заплескала! Чергу після двох з половиною годин лоукостера зі спинками крісел, які не опускаються, о третій ночі, у Внуково, в черзі на паспортний контроль, в Росії, раптом почала посміхатися і аплодувати! Чорт. Нормальні ж люди.

От не вкрав же. Не побоявся вийти перед усіма і сказати. І з усіх інших ніхто собі не привласнив. Теж не вкрав. І, більше того, всі оцінили цей вчинок своїми оплесками. Дали зрозуміти, що дотримуються моральних імперативів нормальних людей - чесність, порядність, шляхетність, щедрість. Посміхаються. Аплодують. Дякують. Адже нормальні ж люди. А, може...

«-Що він сказав? Що він сказав?» - Прикордонник. Або фсбшник. На пиці - нерозуміння. Хто посмів? Що сказав? Ворог? Шпигун? Путіна не любить? Майдан? Ходить уздовж черги. Намагається вивідати обстановку. Тихо, пошепки. Смикаючи інших за рукав. Що він сказав? Настукай. На того, кому ти тільки що аплодував зараз. Не час говорити! Настукай. Що він сказав?

"-Та яка тобі різниця, що він сказав, - сичу прямо в цю пику. - "Геть криваву відьму" він сказав!» - Пика не віддупляє, але розуміє інтонацію. Розвертається і йде. Але весь час мене сканує. Запам'ятовує.

Мені раптом стає страшно.

Може, треба було промовчати? Стій в черзі, дивися в підлогу і мовчи. Не можна ж з ними так. Ти щось розслабився там за три дні вільного життя, ліберал проклятий. Забув, в якому гетто живеш, націонал-зрадник? До того ж із санкціонкою в рюкзаку. Та ще і в сірій зоні. Поїдеш зараз з героїном у ковбасі свідчення на Яценюка в Бородінській битві давати, і привіт. Тільки на суді в Грозному за півтора роки й спливеш. Хлопці ж веселі. Не знаєш же, чого від них чекати. То просто сторінку в паспорті вирвуть, то з мішком на голові в мікроавтобусі незаконно перетнеш кордон.

Страх... Немає, спалах був коротеньким. Не буду я вас боятися, орки. І мовчати не буду. Але напружене очікування, постійне сканування навколишнього світу на спробу усвідомити і оцінити ступінь тих ризиків, які він тобі несе в цю секунду, нікуди не йде. Це напружене нервове очікування тут взагалі не зникає. Тумблер автоматом вмикається при перетині кордону на в'їзд і вимикається тільки при перетині на виїзд. Та й то не відразу.

Ні, все в порядку. Все на місці. Мордор. Кордон на замку. Не час посміхатися.

Ну, здрастуй, Батьківщино.

В рамках проекту "Журналістика без посередників"

Текст публікується з дозволу автора

Оригінал


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.