"Ви навіщо Пашу вбили, виродки?"

9 коментувати
Яку небезпеку ви усунули? Хіба свобода, яку він обстоював, стане менш цінною в очах тих, для кого вона є чи не найголовнішою цінністю?

Я розумію, коли вбивають за журналістські антикорупційні розслідування. Коли в результаті твоєї роботи хтось може позбутися награбованого бабла, втратити місце біля годівниці, залишитися без будиночка на Лазурному березі. Я розумію, коли вбивають за журналістику, яка розслідувала злочини влади. Викрадення, тортури, вбивства, безсудні страти. Коли можна з крісла з високими погонами виїхати в Білий лебідь на довічне. Я розумію, коли вбивають адвокатів, які захищають жертв нацистських угруповань і журналістів, які про ці угруповання пишуть. Розумію, коли вбивають свідків, політичних конкурентів, опозиціонерів. Це все можна пояснити логікою. Так, звірячою логікою, але - логікою. Усунено людину - усунено небезпеку, яку вона могла нести.

Але я не розумію, навіщо вбивають суспільно-політичних журналістів.

Ну, ось вбили ви політичного журналіста Павла Шеремета, і що? Я не знаю, хто саме "ви", але що тепер? Яку небезпеку ви усунули? Що зміниться?

Громадська думка як зміниться? Що, свобода, яку він обстоював, стане менш цінною в очах тих, для кого вона є чи не найголовнішою цінністю? Диктатура, яку він ненавидів і з якою боровся - і в Білорусі, і в Росії, і у вимушеній еміграції в Україну - що, матиме в чиїхось очах якусь привабливість?

Я не розумію, навіщо вбивають суспільно-політичних журналістів

Зміниться вектор розвитку країни, чи що? Так, щось ми лоханулися з цієї Європою, давате, браття, знову назад, під васалітет Московії – так, чи що?

Що, у когось в мізках клацає вимикач, і читачі і слухачі Павла, які поділяли його думку про те, що свобода, права людини, демократія, чесний бізнес, конкурентоспроможний ринок, незалежні суди, громадянське суспільство, верховенство закону, рівність, антиклерикалізм, антифашизм, гідність, честь, чесність, совість - все те, про що він писав і адептом і проповідником чого він був, все це втратить в очах людей свою цінність, і вони вирішать, що рабство, покора, шовінізм, кумівство і злодійство краще, чи що?

Ви навіщо Пашу вбили, виродки?

Текст публікується з дозволу автора.

Оригінал


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.