Начувайся, Вово. "Нас там немає" на турецький кшталт

18 коментувати
Їдло та пейзани - ось і весь набір інструментів геополітичного впливу "енергетичної наддержави"

День, коли Туреччина збила російський Су-24, - це точка біфуркації. Колись це мало статися. Рано чи пізно телевізор неминуче стикається з реальністю. І неминуче програє їй.

На свій збитий військовий літак, фактично на оголошення війни, Росія відповіла забороною постачання курятини і забороною туристам відпочивати в Туреччині. Їдло та пейзани - ось і весь набір інструментів геополітичного впливу "енергетичної наддержави", який вона спромоглася виставити, коли справді треба було діяти.

І йдеться навіть не про військову силу - військова сила в Росії поки ще є. Йдеться про те, що така ситуація в принципі стала можлива. Складно уявити, що Туреччина збиває американський штурмовик, а Штати у відповідь забороняють ввезення курятини, чи не так? Це неможливо. А з Росією - можливо. Путін йшов до цього всі п'ятнадцять років. Замість того, щоб дійсно будувати сильну правову та економічну державу; реального, а не внутрішньотелевізійного гравця на світовому ринку, який має вагу та якого поважають - всі ці п'ятнадцять років Путін робив все можливе, щоб в результаті турки плюнули йому в обличчя. Будували-будували – і нарешті збудували. Ердоган однією ракетою відправив Росію до розділу "країн третього світу", й усі "Іскандери" виявилися безсилі.

Путін йшов до цього всі п'ятнадцять років

Бо сенс не в них. Крах міфу буде дуже болючим. Можливо, кривавим. Але в будь-якому разі дуже похмільним. Приємного сміху "Іскандерам".

Тайіп Ердоган заявив, що «ВПС Туреччини під час атаки на Су-24 не знали, що цей літак російський». Ага, всі гадали, бідолахи, чиї ж це, блін, літаки раз у раз порушують наш повітряний простір біля російської авіабази в Латакії? Вже й російського посла викликали, і попередили сто разів, і ноти протесту надсилали. Американці? Французи? Англійці? Та все ніяк не збагнемо. Напевно ж, не Росія. Ні-ні, чого ви, навіть і подумати не могли. Хто ж це замість ІДІЛ фігачить геть усіх – то наших туркоменів, то опозицію, то курдів? Хто ж це на російських сушках із замазаними зірками розбабахав тисячу п'ятсот "командних пунктів" ІДІЛ за двісті кілометрів від найближчого іділівця? Стопудів американці. Всім же відомо, що американці забивають болт на всі закони, домовленості, коаліції, повітряні простори та попередження. Напевно, вони. Точно їхній стиль поведінки.

Та фіг з ним, нумо зіб'ємо – американці, то й американці, нам взагалі пофіг. Потім розберемося. Ну, заборонить нам Обама курятиною торгувати, коли що, переживемо якось, то таке. Або французи пейзанів облишать нам на курорти надсилати.

Так. Саме так все і було. Ми віримо.

А якщо серйозно, то все вони пречудово розуміли, зокрема наслідки. Тож не будемо дітьми. "Нас там немає" турецькою. Начувайся, Вово. Це не ми. Що посієш, те й збереш.

Варіантів було два - або Сирія, або Росія, - але Ердоган вирішив, що однаково - і тих, і тих можна фігачити без особливих наслідків, поставивши Росію на один щабель із Сирією. Ось і вся вага "наддержави".

В рамках проекту "Журналістика без посередників"

Текст публікується з дозволу автора

Оригінал

Більше думок тут


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.