Російський цар, лохина і каміння з неба

21 коментувати
Жоден текст - ні про Путіна, ні про два ярди у віолончелі - не набирає такої активності, як текст про ціни на продукти

«Качан китайської капусти, качан савойської капусти, чотири помідори, чотири лимони, триста двадцять п'ять грам лохини, сто грам рукколи, сто п'ятдесят грамів змішаного салату, гранат, чотири худих скумбрії, батон хліба. Одна тисяча дев'ятсот шістдесят вісім рублів. Одна тисяча дев'ятсот шістдесят вісім рублів.
З кожним днем все складніше і складніше стає самому собі обґрунтовувати – навіщо взагалі в цій країні жити».

У коментарі під цим постом про ціни на продукти традиційно набігли сіромахи. Ну, це очікувано. Вони завжди набігають. І, захлинаючись піною, розповідають, як добре в країні радянській жити. Жоден пост - ні про Путіна, ні про два ярди у віолончелі - не набирає такої активності, як пост про ціни на продукти.

Традиційні стогони про "а не треба в "Глобус Гурме" закуповуватися" пропустимо через їх очевидний ідіотизм - всім же відомо, що в Бутово тільки в "Глобус Гурме" закуповуються, де ж іще. З цієї ж причини пропустимо і казки про найсвіжіші першокласні фермерські продукти російського виробництва у "П'ятірочці" по півтори копійки за тонну. Цей традиційний потік інфантильних коментарів вже не торкає зовсім.

Але ось що звернуло на себе увагу цього разу. Лохина і савойська капуста, які носії ідеології сіроми охарактеризували словом "примха".

Почнемо з капусти. Неосовки цього, звичайно ж, не знають, але я нагадаю, що навіть на їх улюбленій батьківщині, в Радянському Союзі, капусти було три види. Окрім злиденної расово вірної білокачанної були також буржуйські брюссельська і цвітна. І навіть у совку ці ворожі капусти не вважалися забаганкою. Ковбаси - так, не було. А буржуйської цвітної - хоч греблю гати. Забаганкою буржуйські капусти чомусь стали тільки у повсталій з колін Великій Енергетичній Державі з нафтою по сто п'ятдесят баксів.

Була б у ідіотів логіка, вони, навпаки, повинні були б стверджувати, що ми така велика країна, де брюссельською капустою свиней годують, а хамоном з брокколі на сніданок кроликів відгодовують, але логіки в ідіотів немає, тому вони затягують свою ідіотську пісню про "Глобус Гурме" і сезонність.

Ви ж хотіли каміння з неба жерти? Так жеріть. Все правильно

До речі, про сезонність. У світі двадцять першого століття такого поняття, як сезонність більше не існує. Марокканські апельсини, голландські тюльпани, еквадорські банани, польські помідори, ізраїльська полуниця, індонезійська папайя - потрапляють на споживчий ринок у будь-якій точці світу не пізніше 24 годин з моменту збору.
Банани в січні, помідори в березні і полуниця в пустелі - у сучасному світі речі настільки ж природні, як і туалетний папір у клозеті.

Але для застряглих в совку новина і те, і інше. Вони все ще живуть у світі, де яблука існують тільки у вересні і розповідають якісь неймовірні байки про "країну з ризикованим землеробством". Це Росія. Країна з ризикованим землеробством. Територія, де води та чорнозему більше, ніж людей.

Ізраїль, що на 95 відсотків складається з пустелі і який завалив Росію картоплею і полуницею - країна не з ризикованим. А Росія зі Ставрополлям, Краснодаром і Чорнозем'ям - з ризикованим.

Ну і, безпосередньо, лохина. Найочікуваніше волання. Мовляв, а що ліберали хотіли від лохини в не сезон? Мої дорогі ватні друзі. Відкрию вам страшну таємницю. Лохина - марокканська. Там прямо так чорним по білому і написано - "Марокко".
Воно і зрозуміло. Звідки ж у лісовій чорноземній країні взятися такій ягоді, як лохина? Звідки в країні, де найбільший ліс у світі, бути лісовій ягоді, правда? Тільки з Марокко. З Північної Сахари. Ну, не росте лохина в Росії, що ж ти вдієш.

Взагалі, якщо ось так збоку подивитися - це, звичайно, повний абзац. От прилітає, наприклад, якийсь марсіянин: здрастуйте, здрастуйте, як вас звати, чим ви дихаєте, чим харчуєтеся. І тут ми йому такі: ось дивись, це лохина. Лісова ягода. Ми її купуємо в пустелі. Ну що ти очі вирячив, йолопе. Про скріпи ніколи не чув? Розумієш, любий гуманоїде, так сталося, що картоплю з полуницею ми в чорноземну країну, де води більше ніж землі, завозимо з Ізраїлю, де ні води, ні землі немає взагалі, а лісову ягоду в країну з найбільшим лісовим масивом на нашій планеті, ми завозимо з іншої пустелі - найбільшої пустелі на нашій планеті.
На що марсіянин проверещить щось на кшталт: та ви тут усі божевільні рептилоїди, і полетить шукати братів по справжньому розуму в сусідню галактику.

Так ось. Марокка. Мароцці плювати. У ній лохина цілорічно зростає. І ця ж сама марокканська лохина в Європі коштує 1.25-1.50-1.90 залежно від країни.

Залежно ж від нашої країни, де свій присмак сіроми накладають хабарі та злодійство, лохина у нас перебуває точнісінько в тих же цінових межах, що і в Європі найвища межа, близько двох євро.

І нині в усьому світі це такий же звичайний продукт, як полуниця, авокадо і туалетний папір. І лише два роки тому вона коштувала менше ста рублів. Навіть марокканська. З пустелі. При реальних доходах населення вище, ніж тепер.

Але ваш божевільний цар зробив так, що майже всі продукти у вашій країні подорожчали більше ніж удвічі, а доходи у стільки ж і впали, і тепер ви, мої такі ж божевільні застряглі в своєму совку ватні друзі, сидите в фейсбуці (американському, між іншим) і розповідаєте мені через айфон (американський, між іншим) про те, що лісова ягода в лісовій країні, і капуста в чорнозем'ї - це примха і буржуйство.

Ну, повторюся, кому і туалетний папір - дурощі. Так що відкладайте свої айфончики і йдіть рвати газетку на квадратики і кропиву з бруквою на суп. Ви ж хотіли каміння з неба жерти? Ну, так жеріть. Все правильно.

Власне, це все, що потрібно знати для розуміння, в якому світі вони живуть.

В рамках проекту "Журналістика без посередників"

Текст публікується з дозволу автора

Оригінал

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.