РФ перетвориться в суміш ІДІЛ, Сомалі та Північного Конго

16 коментувати
Росія в будь-якому випадку піде зі світової арени, ядерну палицю у неї згодом відберуть, до сусідів вона лізти перестане

Мене постійно запитують: «Аркадій, що ж далі? Що ж буде з Батьківщиною і з нами?»

Ну, що буде, що буде. Давайте спробуємо вгадати.

Якийсь час все буде приблизно так, як зараз. Нафта в районі п'ятдесяти, затягнена війна в Сирії, Обама-чмо, нова прохолодна війна, повзуче скорочення пенсій, бюджету, зарплат, грошей і взагалі рівня життя.

Як довго? Не знаю. Може, два роки. А, може, й двадцять два. Такі режими можуть бути досить стійкими. І майбутнє неминуче зубожіння населення жодним чином їх не підриває. Навпаки: чим бідніше населення, чим бідніша країна, тим стійкіше влада. Немає більшого подарунку для диктатора, ніж програма "нафта в обмін на продовольство". Злидні та зовнішній ворог - та це просто свято якесь. Лише б телевізор працював. А він працює у нас на повну котушку. Діти по підворіттях з голоду вмирають - але телевізор без грошей не залишиться.

До речі, з приводу програми "нафта в обмін на продовольство". Можливо, що і це не гіпербола. Європейська бюрократія розгойдується дуже повільно і дуже довго, але в підсумку все ж розгойдується. І дорослі дядьки, схоже, вирішили, що ігри зайшли занадто далеко і час почати говорити по-дорослому. Скоріше всього, рішення валити режим все ж таки прийнято.

А режими в наш час валять не танковими колонами, а обваленням економіки. Всі ці розмови, що ми вводимо санкції не проти народу, а проти режиму, що ми боремося не з народом Іраку, Кореї або Росії, який ми поважаємо і вважаємо, що він заслуговує більшого, а з режимом Саддама Хуссейна, Кім Чен Ина або Володимира Путіна - все це казки для бідних. Руйнування режиму можливо тільки економічним колапсом всього народонаселення, обваленням економіки всієї країни. І вона, безумовно, буде зруйнована.

Курс на витіснення Росії з поля світової економіки прийнятий. Біда в тому, що процес цей для сировинних країн практично незворотній. І Путін, треба визнати, його прискорив, як ніхто. Більш того, товариш, найрозумнішої голови людина, наблизив кінець і вуглеводневої епохи.

Кам'яний вік закінчився не тому, що закінчилося каміння (с). Точно так само і нафтова епоха підходила до кінця зовсім не тому, що закінчувалася нафта. І замість того, щоб, володіючи цією нафтою, всіляко затягувати процес переходу на нові енергоносії, уповільнювати розробку нових видів енергії і високих технологій, продаючи нафту як можна довше, більше і дешевше, кланяючись та дякуючи, що купують, використовуючи цей час і ці нафтодолари для переведення економіки на технологічні, а не сировинні рейки, - товариш, уявивши себе начальником бензоколонки, володарем часу і монополістом енергетичних ресурсів планети, надав таке прискорення науково-технічного процесу в галузі розробки альтернативних джерел енергії, яке не снилося жодному Грінпісу. За рік, зробивши те, що екологи не могли зробити півстоліття.

Немає більшого подарунка для диктатора, ніж програма "нафта в обмін на продовольство"

Зелені кричать від радості, плескають у долоньки і кланяються у пояс. Плюс ще привів саудівців в Європу. А такі ринки назад вже не віддають.

Ну, загалом, мрія комуністів збудеться - пенсії у нас і справді стануть по сто тисяч. Біда тільки в тому, що буханець хліба буде при цьому за десять тисяч, квартира на Арбаті по сто мільярдів, а мільярд буде дорівнювати ста доларам.

Ну і трупи, звичайно ж. Без цього нікуди. З Сирії, з нової Чечні, з України - я б на рахунок того, що на Україні все закінчилося, особливо не тішився, до речі - в Росії війна тепер буде завжди, поки при владі буде Путін і змінюватиметься лише театр бойових дій. І якщо в Сирії щось піде не так і ця війна перестане вирішувати завдання відволікання населення від внутрішніх проблем, театр бойових дій запросто може бути перекинутий назад на Донбас. З яким-небудь новим наступом на Харків.
Не треба шукати в цьому тактичні і стратегічні сенси. Ця війна вирішує зовсім інші завдання, які завгодно, але не військові. Бідність, війна, табори і зомбоящик - ось чотири опори цього режиму.

А потім в один прекрасний момент все вибухне. Відразу, повністю, миттєво і скрізь. Практика показує, що досить пари сотень озброєних організованих згуртованих людей, щоб занурити в хаос стотисячний Слов'янськ. Щоб занурити в хаос таку країну, як Росія, досить буде десяти банд по десять тисяч чоловік. А тут стільки набереться в першу ж хвилину.

Описувати цей період докладно не має сенсу - він і так у нас перед очима. Все відбувається у прямому ефірі. Досить подивитися на ДНР та ЛНР. Все буде точно так само.
Тут буде одна велика ДНР на шостій частині суші - від моря і до моря. З алкоголіками на блокпостах, відрізаними головами в річці, тортурами на підвалах, зникненням бізнесменів і публічними стратами біля ганебного стовпа.

Царя тихенько придушать на задвірках Кремля або навпаки - радісно повісять на пам'ятнику Дзержинському на Луб'янці, ці ж вісімдесят шість нині закоханих у нього відсотків і повісять, і в перших рядах будуть саме ті, хто найголосніше кричить про його велич і незамінність - а на наступний день звалять і пам'ятник.

А потім, коли все закінчиться, тут, на руїнах, тим, хто виживе, буде даровано зовнішнє управління.

Світ не вирішиться залишати цю територію, населену ідіотами з ядерною зброєю, один на один зі всією планетою. І зробить якісь кроки.

Царя з мотузки знімуть, Дзержинського теж, в постамент увіткнуть американські прапори, привезуть гуманітарку, люди в тисняві за "ніжками Буша" будуть розбивати один одному обличчя, радісно махати руками в телекамери CNN і BBC, говорити, як вони ненавидять Путіна, люблять Хілларі або Трампа, і в черговий раз дякувати Америці за гречку і пральний порошок. Американські прапорці в цій країні взагалі скоро стануть ходовим товаром. Дарую бізнес-ідею.

Після демократичних відкритих чесних і законних виборів (а в цій країні вибори, загалом, завжди можна проводити чесні і відкриті) країна чесно, щиро і відкрито проголосує за того, кого їй покажуть по телевізору. Так що навіщо потрібен Чуров, я, треба визнати, не розумію. Так от, зовнішнім керуючим буде призначений умовний Олексій Навальний. Або навіть не умовний, а сам - якщо не пропаде без вісті в таборах НКВС і переживе ДНР. Чи Дмитро Медведєв. Або ще хто-небудь приблизно такого ж рівня ліберальності, ябільш-менш влаштовуючий всіх у своїй компромісності.
Загалом, наш російський Хамід Карзай. Або Джаляль Талабані. Це президент Іраку після Саддама.

Карзай-Навальний за підтримки зовнішнього управління відбуде свої два терміни, і цей час буде відносно спокійним. Напевно, навіть, мабуть, це буде найкращим в історії Росії двадцять першого століття - найбільш спокійним, без воєн, трупів і потрясінь, з відносно сталими рівнем бідності і навіть якимось мінімальним підйомом економіки. Але так, як було - не буде вже ніколи. Нічого не закінчиться і не повернеться на круги своя, ось що треба розуміти.

Ніякої енергетичної наддержави більше не буде. Ніяких золотих нафтобаксів. Ніяких палаців і собянинської плитки на вулицях. Ніякого Сочі і Червоної поляни. Ніякого вставання з колін. Нічого цього вже не буде.

Ніхто Росію нікуди назад не прийме. Ніяких Великих Вісімок, Великих Двадцяток, Евросоюзів та самітів.

У нас був унікальний шанс стати дійсно одним з провідних держав світового співтовариства. Нам були надані всі можливості в кредит, нам відкрили всі двері й пустили у всі суспільства, нам посміхалися й тиснули руки, але ми все профукали, просрали, пустили посипалися з неба гроші на палаци, олімпійські ігрища, мерседеси, військові паради, війни, вбивства і крики про велич.

Нам був даний шанс, але ми знову всьому світу показали тільки одне - ми не в змозі генерувати демократію, технології, економіку, стабільність, розвиток і безпеку.

Ми в змозі генерувати тільки путіних в різних їх модифікаціях. А такі утворення воліють тримати на відстані витягнутої руки в галузі країн третього світу, ввічливо посміхаючись за замкненими дверима. Другий раз такі кредити ніхто не дає.

Загалом, що при зовнішньому управлінні тут буде Північна Бразилія - величезна заросла деревами територія напівтретього світу, без особливих потрясінь, досить стабільна, однорідно небагата (за винятком столиці), але в глибині якої - чорт його знає, чи є життя, то ні. А оскільки цей унікальний шанс країна не тільки просрала, але так нічому на цих граблях і не навчилася, то Північна Бразилія тут буде недовго.

Карзай відбуде свої два терміни, модернізувати, звичайно ж, нічого не зможе - тому що це в принципі не модернізується, і тому, що нафти по сто п'ятдесят вже не буде ніколи, а іншої економіки, крім сировинної, побудовано так і не було, та й тому, що й нема вже - з тріумфом піде у відставку, на його місце прийде який-небудь зовсім вже сіренький і зовсім вже слабенький його наступник, імені якого ніхто так і не запам'ятає, і на цьому період відносного затишшя почне закінчуватися.

Занадто довго тут знищувалося все, що хоч на вершок підноситься над пляшкою "Жигулівського". Занадто довго, століттями, убивався в етносі ген волелюбності, вільнодумства, завзятості, працьовитості, інакомислення, самостійного мислення, критичного сприйняття інформації. А останні сто років - так викошувався просто косою.
Путін зробив головну річ - дістав з людей всю мразь. Всю ненависть, всю ксенофобію, всю агресію. Найгірші, самі низинні, самі чорні риси людської природи. Такого не робив навіть СРСР. Навіть Совок лише декларував пролетаріат як клас-гегемон, а насправді класом-гегемоном там була трудова інтелігенція, інженери та вчителі, ті самі фізики і лірики.

Путін підняв з дна і зробив класом-гегемоном не просто люмпен, тому що люмпен теж може бути неагресивним, він зробив класом гегемоном агресивних гопників.

Так, цей ген волелюбності і вільнодумства має дивовижну здатність відроджуватися з нічого. Вже як косили Росію в сталінських таборах, в громадянську, у штрафбатах Другої світової, в підвалах і голодоморах - до сімдесятих років прошарок інтелігенції знову утворився практично з нічого.

Але нескінченно ця регенерація тривати не може.

Зрештою, територія досягає такої стадії, при якій ніщо світле і добре зрости вже просто не в змозі. Громадянське суспільство просто не встигає сформуватися, не встигає досягти тієї концентрації, того потрібного відсотку, щоб запустити механізм змін - його членів вбивають швидше, ніж вони встигають з'являтися на світ. Їх просто забивають по селах малолітки з мачете. Відбувається конголізація країни. А Росія рухається у бік конголізації.

У цьому Північному Конго з темряви полізуть зовсім вже дистильовані упирі. Вже зовсім кінчене зло. Еталонне. Без домішок. Суміш КГБ, Гестапо, попа Дмитра Смирнова, Чапліна, Мільчакова, Германа Стерлігова, Охлобистіна, Проханова-Лимонова-Дугіна, Тесака і Безлера. Православний ІДІЛ, загалом.

Країна перетвориться в якусь суміш з Іраку, Гаїті, Сомалі, Колумбії, ІДІЛ та ДНР.

У столиці, що охороняється урядовими військами, якесь життя існувати ще буде - як в Могадішо - і в парі-трійці великих міст теж, але збережи господь вашу душу і розум, якщо ви захочете вийти за межі МКАД з настанням темряви.

У Магадані буде просто банальний тупий бандитизм. Але зате абсолютний.
Владивосток і Калінінград почнуть пробувати створювати свою державність, з квадратними очима дивлячись на те, що відбувається в сусідніх регіонах, і підуть в Приморську та Прибалтійську російські республіки.

У Чечні буде Кадиров. На рівнині. А в горах - нова модифікація ІДІЛу. Як і на всьому Північному Кавказі. З цією територією можна починати прощатися вже зараз.

У Ростові, Краснодарі, Ставрополі і взагалі на півдні буде якась Південна Народна Козацька Республіка. Там будуть пороти нагайками, пити, пиляти на брухт, що залишилися шахти, воювати з чеченцями-інгушами-дагестанцями і співати пісні про коня і отамана. Час від часу в прикордонні райони буде заходити українська армія і намагатися навести порядок хоча б поруч зі своєю кордоном - як Ізраїль час від часу заходить в контрольовані прикордонні райони Лівану - але ніякого ефекту це також мати не буде.

А між Владивостоком і Уралом буде Китай. Від моря до моря. Від океану до океану. До самого Північного полюса. Байкал стане самим туристичним місцем планети. Нерухомість там злетить до мільйонів юанів. Російськомовне населення Благовєщенська, Красноярська і селища міського типу Тіксі буде молитися на китайську комуністичну партію, їздити по відмінних десятиполосних магістралях на хороших автомобілях, думати, як їм пощастило - а їм і справді пощастило - асимілюватися, забувати мову і розчинятися у великій імперії.

На решті території не буде нічого. Точніше, там буде вже зовсім забите населення по підвалах в селах, а зверху у зруйнованих будинках над їх головами буде демонструватися війна - час від часу, то туди, то сюди, але постійно. Закінчиться все це в підсумку маленьким національною державою Московія, як і Римська Імперія закінчилася в результаті Італією. Пройшовши, правда, через період десятком маленьких роздроблених князівств.

Римська імперія розвалювалась триста років, Російська - вже сто, але в наш час процеси прискорюються, так що розсип роздроблених князівств тут буде вже років через сто.

Перша ж стадія - повна конголізація країни - я б сказав, що за аналогією з Іраком, де процеси розпаду розвивалися за тими ж лекалами, які ми спостерігаємо зараз і в Росії, і з тією ж поправкою на прискорення перебігу процесів але і оппозитно на підвищену інерційність гігантській території - так от, я б сказав, що повна конголізація завершитися тут років за тридцять - сорок, але влада робить все, щоб байку прискорити до максимально можливих швидкостей, так що, можливо, все станеться швидше.

Як би там не було, Росія в будь-якому випадку піде зі світової арени, ядерну палицю у неї поступово з часом відберуть, до сусідів вона перестане лізти - Конго ж не лізе більше до сусідів - а що там буде відбуватися всередині, особливо нікого хвилювати не буде.

Проте, альтернатива ще є. Шанс, що психлікарня все ж повернеться у більш-менш адекватний стан, все ж ще залишається. Але, на жаль, останнім часом я все частіше приходжу до думки, що це буде не зміна вектору, а лише чергова затримка в процесі розвалу імперії.

Історичний же вектор, як мені здається, вже визначено.

В рамках проекту "Журналістика без посередників"

Текст публікується з дозволу автора

Оригінал

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.