Прав спокійно, Вова. Ми сторожа ФСБ боїмося

4 коментувати
Щосили намагаючись побудувати поліцейську мілітаризовану державу, вони не зуміли навіть цього

Дивлячись на акції Павленского, мені на думку щоразу спадає одне й те саме. Ніякого "Монстра ФСБ" не існує. Захопивши владу, отримавши в своє розпорядження гігантські ресурси, гігантські бюджети, абсолютну владу, сто мільйонів вкрай покірного, згодного і готового на все населення, зомбоящик - машину пропаганди, не бачену досі людством, і щосили намагаючись у цій захопленій кгбшниками країні побудувати поліцейську мілітаризовану державу, вони не зуміли навіть цього.

Намагаючись побудувати з країни військову казарму, вгативши на це двадцять трильйонів, вони отримали спецназівців ГРУ - еліту армії! - які у полоні на першому ж допиті здають з потрохами все і вся.

Намагаючись побудувати з країни бараки ГУЛАГу, вони отримали систему ФСВП, яка відпускає із зони Євгенію Васильєву за бабки.

Намагаючись побудувати антитерористичний комітет, вони отримали відро селітри і слово "детонатор" на сходах у п'ятиповерхівці в Бірюлєво.

Намагаючись відродити НКВС... Дивіться - людина підходить до найголовнішого будівлі в країні, до серця цієї системи, до тієї найстрашнішої міфічної Луб'янки, яка в поліцейській державі, по ідеї, повинна охоронятися так, як не охороняється ніщо, до дверей наймогутнішого відомства країни, здатного творити будь-що із будь-ким, садити будь-кого, як завгодно і за що завгодно, відомства, від згадки якого у більшості жителів цієї країни трапляється слабкість у колінах, відомства, на безпеку і життєзабезпечення якого виділяються кошти, порівняні з бюджетом країни середньої руки, відомства, якому, за фактом, і належить вся наша країна - і ось, ця людина підходить до цієї будівлі з каністрою бензину в руці, обливає його, підпалює, спокійно фотографується на палаючому тлі, і вся реакція, яку ми бачимо у відповідь на це - самотній нещасний ДПСник із криками "тримай його".

Вони розпиляли і розікрали все, навіть власне ФСБ

Думаю, що, якщо б це був не Павленский, а хтось організованіший, не було б і ДПСника. Розбіглися б усі. Як таргани.

Вони розпиляли і розікрали все, навіть власне ФСБ.

Вони тримаються лише на страху. Тільки й виключно на страху і покірності. Масовому страху і масової покірності. Немає ніякої репресивної машини. У поліцейській державі вони не змогли побудувати навіть її.

Проблема в тому, що зі ста сорока мільйонів чоловік сто мільйонів згодні з цим.

Вони ж його, художника, що бажає їх від цього страху і рабської покори позбавити, самі ж у ФСБ і здадуть. Самі приволочуть. Добровільно. І батіг з наручниками господарям назад в зубах принесуть. Репресивна машина, загалом-то, і не потрібна.

І ніякої Павленский з цим нічого вже не зробить.

P. S. Сиджу, читаю стрічку і очі на лоба лізуть. Не можна підпалювати двері історичних будівель. Ні заради чого, навіть заради протесту (от українці-то не знали, половину історичного майдану собі шинами за свободу спалили, вандали). А якщо б він ваші двері підпалив? Хуліганити взагалі недобре. Сама чумова версія, це, звичайно ж "за дверима міг виявитися сторож ФСБ і постраждати". Ну і "пляшка в суддю" теж хороша.

Друзі мої. А чи не з вами ми ніби як лише три роки тому збиралися "гнати Путіна" і розгойдувати човен? Начебто лише три роки тому - "Ми підемо на Кремль" і "ми тут влада". Вимоги Болотної, квітневі тези "Планети "Протест" і таке інше? Робити революцію і взагалі. Точніше, це я, дурень, думав, що ми хотіли робити революцію.

Прав спокійно, Вова. Не буде тут нічого. Ми сторожа ФСБ боїмося образити. Ай-ай-ай, Павленский. Ай-ай-ай! Не можна.

В рамках проекту "Журналістика без посередників"

Текст публікується з дозволу автора

Оригінал

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.