Поговоріть з Путіним

8 коментувати
Пан Обама. Пані Меркель. Розжуйте йому елементарні речі. Покажіть йому на пальцях, що буде те-то і те-то. Ніякої іншої мови він не розуміє

У двохтисячному, під час другого штурму Грозного, на перехрестя біля кінотеатру "Юність" вискочила щільна групка чеченських жінок з білими прапорами. Була стрілянина, і вони намагалися піти з міста. Але йшли дуже щільно збитою купкою. Вася-Швець підняв автомат. Я лівим ліктем підняв ствол в небо: «Нехай ідуть». «Там чехи. Вони мужиків в середині ховають». «Я знаю. Нехай ідуть. Ти ж не будеш стріляти в жінок?».

Запам'яталася ще одна. В горах. Під Шаро-Аргуном. У нас там був найважчий бій. Три доби. Двадцять загиблих. Кілька десятків поранених. Ігор загинув. Пашка-Вазелін. Очкастий взводний. Її двір - будинок і кілька будівель - був недалеко від наших позицій. Зранку вона виводила корів і дивилася на нас ненависним поглядом. Ми з Одеговим носили їй хліб. Їсти тоді в Чечні було нічого.

Існують якісь базові, записані в геномі, на фізіологічному рівні, речі. Не можна воювати з жінками. Не можна воювати з дітьми. Не можна воювати зі старцями, людьми похилого віку, безногими, біженцями й полоненими.

Чоловік не вбиває жінок. Дорослий не стріляє у дітей. Солдат не знущається над полоненими.

І, трохи далі - офіцер не захоплює заручників.

Існують якісь базові, записані в геномі речі. Не можна воювати з жінками

У цій ситуації немає жодних реальних кроків. Виходити з пікетами та мітингами безрезультатно. Ні, треба, звичайно, але результат відомий заздалегідь. Звертатися до нього теж безглуздо. Там, мабуть, дійсно на генному рівні відбулися якісь зміни. Якийсь патологічний розлад. Відсутні якісь з тих базових наборів амінокислот, які є у переважної більшості особин чоловічої статі цього виду, і які служать стопором самознищення, що відповідають за виживання виду в цілому. Він, мабуть, дійсно не розуміє, що робить і абсолютно не усвідомлює наслідків.

Штурмувати в'язницю - нічим та немає з ким.

Україна? Так, Україна могла б діяти жорсткіше. Безумовно. Але і це все одно навряд чи вирішить питання.

Я бачу лише один важіль тиску на нього. Світове співтовариство. ООН. Конгесс. Держдеп. Меркель. Обама. Євросоюз. Bank of America. Пан Гі Мун. Генерал Бридлав. НАТО, в кінці кінців.

Керрі сьогодні досить жорстко висловився про взяття Савченко в заручники. Мені здається, це правильний шлях. Хоча б з тієї причини, що інших хоч якимось чином ефективних я не бачу.

Пан Обама. Пані Меркель. Панове сенатори і євродепутати.

Поясніть людині. Розжуйте йому елементарні речі. Покажіть йому на пальцях, що буде те-то і те-то. Ніякої іншої мови він не розуміє. Ніхто, крім вас, на ситуацію впливати зараз не здатний.

Текст публікується з дозволу автора.

Оригінал


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.