Казка про російський літак

6 коментувати
Про особливості російського патріотичного виховання

Є в Кабардино-Балкарії місто Нальчик. Є в місті Нальчику школа №19. І є в школі номер дев'ятнадцять літак. Знаменитий "Ла-5", на якому літав уродженець Кабардино-Балкарії Герой Радянського Союзу Алім Байсултанов. Що воюваю над Ладогою, над Дорогою Життя.

Півстоліття тому цей легендарний винищувач школі подарували однополчани Байсултанова. П'ятдесят років він простояв на козирку школи, що носить його ім'я. На фюзеляжі бойової машини п'ять зірочок – за кількістю збитих Байсултановим ворогів (хоча Вікіпедія каже, що збив він сім).

І ось, напередодні сімдесятип’ятиліття присвоєння Аліму Байсултанову звання Героя, літак знімають з козирка школи і везуть на реставрацію. Щоб до пам'ятної дати повернути його на місце ще кращим.

Реставрацію оплачує одна відома корпорація. Про це робить репортаж місцева газета. А також пише сайт адміністрації міста Нальчика. "Одне безперечно – цей символ самовідданості і героїзму і надалі буде відігравати велику роль у військово-патріотичному вихованні школярів". А ініціатором реставрації виступила громадська організація, керівником якої є директор інституту підвищення кваліфікації КБГУ.

А ще сайт адміністрації міста Нальчика починається з ордена Вітчизняної війни і напису "Нальчик – місто військової слави". Пам'ять про війну тут живе з першої ж сторінки.

І ось цей легендарний винищувач, на якому літали Маресьєв і сам Кожедуб, на який в кінці війни пересів і Покришкін, урочисто знімають з козирка школи і під фанфари везуть на реставрацію.

І все б добре, але тільки цей легендарний винищувач з п'ятьма зірками на фюзеляжі – не легендарний, не винищувач, не "Ла-5" і взагалі, спортивно-тренувальний "Як-18А", що вийшов в серію тільки в 1956 році.

І ясно, що Байслутанов літати на ньому в сорок третьому над Дорогою Життя ніяк не міг.
І ось ти дивишся на все це діло в країні перемоги скрєп, і думаєш – ну чому, чому ось ти, націонал-зрадник, якого нудить від усього цього побєдобєсія і показного патріотизму, здатний відрізнити легендарний "Ла-5" від випущеного після війни спортивного Як-18А – який, до речі, теж не менш легендарний і на якому теж була встановлена купа рекордів і навчена когорта льотчиків, і склеєна модель якого стояла у кожного пацана на полиці – а країна перемогли скрєп ходить повз нього п'ятдесят років – і нічого, і все ок, ла п'ять так ла п'ять, нормально.

Маресьєв. Кожедуб. Повість про справжню людину. Місто військової слави. Орден Вітчизняної війни. Символ самовідданості і героїзму. Велика роль у вихованні школярів. Патріотизм. Скрєпи. Велика перемога. Спотворення історії. Ветерани. Паради. Георгівська стрічка. П'ять зірок на фюзеляжі. Покришкін. Спасібо дєду за побєду. Фільми. Пілотки. Михалков. Бондарчук. З кожної праски. Фанфари. Керівник інституту підвищення, блін, кваліфікації. Як можна так не знати свою історію? Ну як можна ну до такого-то ступеня?

"Але, дозвольте, як же він міг служити в очистці?!"

І ось так у них все. Країна фейк. Від початку і до кінця. Від двадцяти восьми панфіловців до літака на ганку школи.

В рамках проекту "Журналістика без посередників"

Опубліковано з дозволу автора

Оригінал


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.